Trwa ładowanie...
d2tf241
09-02-2016 17:33

M. Szczurek nie otrzymał pozytywnej opinii Komisji Finansów Publicznych

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - Komisja Finansów Publicznych nie zaopiniowała pozytywnie kandydatury Mateusza Szczurka na członka Rady Polityki Pieniężnej.

Share
d2tf241

"Kandydatura nie otrzymała pozytywnej akceptacji Komisji" - powiedział po głosowaniu nad kandydaturą na członka RPP szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Jaworski.

Przeciw kandydaturze Mateusza Szczurka zgłoszonego przez klub Platformy Obywatelskiej głosowało 21 posłów, za było 5, a jeden wstrzymał się od głosu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji planowano głosowanie również nad drugą kandydaturą zgłoszoną przez klub Prawa i Sprawiedliwości pana Henryka Wronowskiego. Kandydatura ta została jednak wycofana.

Andrzej Jaworski w rozmowie z mediami potwierdził, że jest nowa kandydatura, ale oficjalnie nie została ona jeszcze ogłoszona i "prawdopodobnie nastąpi to w przyszłym tygodniu".

"Musi nastąpić odpowiednia procedura i kandydat musi pojawić się na posiedzeniu Komisji" - dodał Jaworski.

Nowym kandydatem klubu PIS jest prof. Jerzy Żyżyński, który potwierdził swoją kandydaturą w rozmowie z mediami.

Kolejne posiedzenie Komisji z udziałem nowego kandydata prawdopodobnie odbędzie się już na kolejnym posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 24-26 lutego.

(ISBnews)

d2tf241
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tf241
d2tf241