Trwa ładowanie...
d44s1l7
03-01-2017 16:40

Mabion ma zezwolenie na wartą min. 20 mln zł inwestycję w ŁSSE

Warszawa, 03.01.2017 (ISBnews) - Mabion otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE), na mocy którego zainwestuje co najmniej 20 mln zł i zwiększy zatrudnienie o min. 5 nowych pracowników w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim, podała spółka.

d44s1l7
d44s1l7

"W zezwoleniu ustalono następujące warunki prowadzenia przez spółkę działalności gospodarczej na terenie strefy:
1) poniesienie na terenie strefy wydatków inwestycyjnych [...] w wysokości co najmniej 20 mln zł w terminie do dnia 31 grudnia 2019 r.,
2) zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia kształtującego się na poziomie 95 pracowników, poprzez zatrudnienie przy prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie strefy, po dniu uzyskania zezwolenia, co najmniej 5 nowych pracowników w terminie do dnia 31 grudnia 2018 r. i utrzymanie zatrudnienia na terenie strefy na poziomie łącznie co najmniej 100 pracowników w terminie do dnia 31 grudnia 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w do 31 grudnia 2021 r.

"W przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów nowej inwestycji maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych inwestycji (...) wyniesie 26 mln zł. W przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy (...), maksymalna wysokość dwuletnich kosztów kwalifikowanych pracy wyniesie 650 tys. zł" - czytamy dalej.

Spółka wyjaśnia, że w związku z udzieleniem zezwolenia ma szansę uzyskać korzyści w postaci zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości do 45% poniesionych kosztów kwalifikowanych, które stanowić będą podstawę wymiaru ulgi podatkowej.

d44s1l7

"Projekt inwestycyjny stanowiący podstawę wniosku o przyznanie zezwolenia dotyczy zwiększenia potencjału produkcyjnego w istniejącym Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej Mabion położonym na terenie strefy i będzie obejmować doposażenie istniejącej linii produkcyjnej oraz zakup i instalację urządzeń produkcyjnych dla drugiej linii produkcyjnej. Planowana inwestycja pozwoli na dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawę efektywności procesu produkcji" - podano także.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d44s1l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44s1l7