Trwa ładowanie...
d1vgxbj

MAC: kolejny dzień rozmów polskiej delegacji w Chinach (komunikat)

...

d1vgxbj
d1vgxbj

11.04. Warszawa - MAC informuje:

Polska delegacja spotkała się z Chen Biao - wicemerem miasta Shenzhen, gdzie utworzona została pierwsza w Chinach specjalna strefa ekonomiczna - symbol dynamicznego rozwoju gospodarczego i technologicznego kraju, region o jednym z największych przyrostów PKB na świecie. Strona chińska zaproponowała zacieśnienie współpracy w obszarze innowacyjnych technologii.

"Jestem pod wrażeniem sukcesu i nieustannego rozwoju strefy i działających tutaj firm. W działaniach zarówno rządowych, jak i regulatora rynku telekomunikacyjnego, staramy się kreować przyjazne warunki dla inwestycji na polskim rynku. Zarówno my, jak i współpracujące z nami samorządy oraz miasta są zainteresowane wymianą doświadczeń sprzyjających rozwojowi obu krajów. Deklarujemy otwartość na przyjęcie inwestorów prowadzących działalność w strefie Shenzhen, a także chęć współpracy w obszarze badań i rozwoju" - podkreśliła wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska.

Władze Shenzen zaproszono do złożenia wizyty w Polsce.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1vgxbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vgxbj