Trwa ładowanie...
d44mkd3

MAC: konferencja "Państwo 2.0. Cyfrowy rozwój Polski 2014-2020" (komunikat)

...

d44mkd3

26.03. Warszawa - MAC informuje:

Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji, otworzył wraz z wiceminister Iwoną Wendel, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, konferencję "Państwo 2.0. Cyfrowy rozwój Polski 2014-2020", która odbywa się w dniu dzisiejszym, tj. 26 marca 2014 roku w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie.

Wystąpienie ministra Rafała Trzaskowskiego dotyczyło m.in. dotychczasowych doświadczeń z realizacji projektów i nowych wyzwań jakie stoją przed państwem w nowej pespektywie Unii Europejskiej. Zwrócił m.in. uwagę na to jak ważne jest zbudowanie spójnego systemu, skoncentrowanego na obywatelu - "tym jednym miejscem ma być udoskonalony ePUAP, a profil zaufany będzie podstawowym sposobem weryfikowania tożsamości obywatela w kontaktach z administracją publiczną przez internet" - dodał minister, podkreślając, jak wiele e-usług już dostępnych: "Już teraz możemy przez internet założyć firmę, płacić podatki, sprawdzać dane pojazdu (CEPiK). Działa e-rejestracja dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, można też online potwierdzić prawo do leczenia w ramach ubezpieczenia w NFZ (eWUŚ). Niedługo będzie można zgłosić zbiórkę publiczną".

W sesji "E-usługi publiczne - doświadczenia z realizacji projektów, wnioski na nową perspektywę" wystąpił Roman Dmowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, który podsumował efekty funkcjonowania ePUAP2 i przedstawił statystki dotyczące profili zaufanych.

d44mkd3

Konferencja "Państwo 2.0", poświęcona informatyzacji sektora publicznego, jest miejscem wymiany doświadczeń osób odpowiedzialnych za podejmowanie strategicznych decyzji w sferze życia publicznego i wsparcie teleinformatyczne procesów w urzędach administracji publicznej. Uczestnicy będą mogli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. stanu realizacji najważniejszych projektów IT realizowanych w sektorze publicznym, kierunków i celów cyfrowego rozwoju Polski w latach 2014-2020 oraz projektów, które mają być realizowane w oparciu o Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa i Program Operacyjny Polska Cyfrowa w nowej perspektywie finansowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d44mkd3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44mkd3