Trwa ładowanie...
d1gvaln

MAC ws. prac nad szczegółowymi przepisami ITR (komunikat)

...

Share
d1gvaln

12.12. Warszawa - MAC informuje:

Dubaj - godzina 23:35 czasu lokalnego.

Impas w sprawie zmian co do przepisu dotyczącego bezpieczeństwa, tj. nowego art. 5a. Artykuł ten ma dotyczyć bezpieczeństwa sieci telekomunikacyjnych, jednakże w ocenie Polski dotychczasowe sformułowanie nie było wystarczająco precyzyjne. W odpowiedzi na wątpliwości zgłaszane m.in. przez Polskę przewodniczący WCIT-12 zaproponował zmianę tytułu tego artykułu oraz dodanie art. 1.1. a bis mówiącego "These Regulations do not address and cannot be interpreted as addressing content." Niestety, pod wpływem m.in. państw arabskich, przewodniczący wycofał się z tej propozycji i zaproponował tylko pozostanie przy zmianie tytułu.

d1gvaln

W odpowiedzi, minister Boni poparł delegata ze Szwecji apelując o powrót do wcześniejszej propozycji, która aby mogła zostać poparta musi być rozważana łącznie i zawierać te dwa zapisy - nie tylko zmianę tytułu, ale także i zaproponowany zapis wyłączający treść. Wystąpienie to zostało poparte przez szereg krajów (m.in. Portugalia, Meksyk, Brazylia, Costa Rica). Niestety, duża część krajów się temu sprzeciwia (Iran, kraje arabskie, cześć państw afrykańskich).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/ tpo/

d1gvaln

Podziel się opinią

Share
d1gvaln
d1gvaln