Trwa ładowanie...
d3nuq0j

MAC ws. raportu Najwyższej Izby Kontroli (komunikat)

...

Share
d3nuq0j

08.10. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, uważa że dzisiejszy raport Najwyższej Izby Kontroli przedstawiony przez prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego jest ważnym głosem w sprawie przechowywania i udostępniania danych dotyczących bilingów obywateli. Minister Boni zdecydował, że podejmie działania mające na celu uaktualnienie i uporządkowanie przepisów dt. usuwania zbędnych danych bilingowych po okresie retencji. Zdaniem Michała Boniego: "nieusuwanie zbędnych danych po właściwym okresie retencji jest poważnym zagrożeniem dla poczucia zaufania obywateli względem Państwa, przestrzegania ich swobód obywatelskich oraz prawa do ochrony prywatności".

Zdaniem ministra: "gwarancja niszczenia zbędnych bilingów, rekomendowana przez NIK, powinna stać się dobrą praktyką osadzoną w prawie. Należy stworzyć takie zapisy prawa aby, bez najmniejszej możliwości ich nadinterpretacji, prawo do prywatności i ochrony danych zostało zagwarantowane także w sferze retencji i przechowywania bilingów".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/ sto/

d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j