Trwa ładowanie...
d2aa1jw

MAC ws. usuwania przez straż pożarną skutków silnego wiatru (komunikat)

...

d2aa1jw
d2aa1jw

06.12. Warszawa - MAC informuje:

Z informacji przekazywanych m.in. przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego (stan na godz. 7.00) wynika, że ws. usuwania skutków silnego wiatru od wczoraj strażacy interweniowali w sumie około 1200 razy. Prace polegały głównie na udrażnianiu szlaków komunikacyjnych (powalone drzewa), oraz usuwaniu i zabezpieczaniu zerwanych sieci energetycznych.

Strażacy interweniowali przede wszystkim w województwach: zachodniopomorskim, podlaskim, śląskim, wielkopolskim, dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim, lubuskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim. W mieście Poraj (woj. pomorskie) na podróżujących samochodem 4 mężczyzn spadło drzewo - 3 osoby zginęły, a jedna została ranna. Ponadto, na terenie kraju odnotowano zdarzenia, w wyniku których 4 osoby zostały ranne (1- woj. mazowieckie, 1- woj. wielkopolskie, 2- woj. śląskie).

Zgodnie ze stanem na godz. 7.00 pozbawionych energii elektrycznej jest w sumie ponad 400 tys. odbiorców w całym kraju w tym w woj. zachodniopomorskim - ok. 133 tys., w woj. mazowieckim - ok. 91 tys., w woj. dolnośląskim - ok. 27 tys., w woj. łódzkim - ok. 36,8 tys., w wielkopolskim - ok. 46 tys., w lubuskim - ok. 12 tys., w woj. podlaskim - 9,3 tys., w woj. podkarpackim - ok. 7 tys., w woj. kujawsko pomorskim - 9 tys.,

d2aa1jw

W najbardziej dotkniętym województwie zachodniopomorskim odnotowano 350 interwencji straży pożarnej, które w większości dotyczyły udrażniania szlaków komunikacyjnych z powalonych drzew oraz usuwania i zabezpieczania zerwanych sieci energetycznych. Wstrzymany jest ruch statków w portach Darłowo, Kołobrzeg, Dźwirzyno. Na innych akwenach ruch jednostek nie jest zabroniony ale odbywa się sporadycznie na skutek decyzji kapitanów poszczególnych jednostek. W powiecie szczecineckim w m. Skotnik zerwana sieć energetyczna spadła na oborę, powodując śmiertelne porażenie prądem 26 sztuk bydła.

Służby na bieżąco usuwają skutki silnego wiatru i zabezpieczają uszkodzone budynki. Wszystkie procedury kryzysowe są uruchomione. Służby ratunkowe są w pełnej gotowości. Wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego na bieżąco monitorują sytuację hydrometeorologiczną w kraju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d2aa1jw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aa1jw