Trwa ładowanie...
d25zqs7

MAC ws. zasiłków dla poszkodowanych w wyniku silnych wiatrów (komunikat)

...

Share
d25zqs7

30.12. Warszawa - MAC informuje:

Na wniosek Rafała Trzaskowskiego ministra administracji i cyfryzacji minister finansów uruchomił 150 000 zł na zasiłki celowe do 6000 zł dla rodzin z województwa małopolskiego poszkodowanych w wyniku silnych wiatrów.

Pomoc wypłacana jest przez gminne/miejskie ośrodki pomocy społecznej na podstawie wniosków poszkodowanych, którzy ponieśli straty w gospodarstwach domowych i nie mogą zaspokoić podstawowych potrzeb bytowych. W celu uruchomienia środków budżetu państwa, gminy powinny przekazać informację o liczbie poszkodowanych oraz wielkości niezbędnych środków finansowych do właściwego terytorialnie wojewody.

Po oszacowaniu strat, w poszczególnych obiektach mieszkalnych możliwe będzie uruchomienie dalszej pomocy finansowej z budżetu państwa na ich odbudowę remont. Wyceny strat oraz określenia potrzeb dokonają gminne/miejskie ośrodki pomocy społecznej.

d25zqs7

Jednostki samorządu terytorialnego, które poniosły straty w infrastrukturze technicznej mogą ubiegać się o dotacje z budżetu państwa na jej remont lub odtworzenie. Szczegółowe zasady ubiegania się o pomoc dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: https://mac.gov.pl/usuwanie-skutkow-klesk-zywiolowych-wytyczne/ - odnośnik: "wytyczne powodziowe".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d25zqs7

Podziel się opinią

Share
d25zqs7
d25zqs7