Trwa ładowanie...
djpkld2

MAC ws. zjazdu opiekunów szkolnych pracowni internetowych (komunikat)

...

Share
djpkld2

25.05. Warszawa Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje:

Minister Boni wziął udział w XI Ogólnopolskim Zjeździe Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach. Michał Boni podziękował nauczycielom - opiekunom pracowni internetowych za ich zaangażowanie w pracę i kształtowanie dobrych nawyków kształcenia młodzieży w oparciu o nowoczesne technologie i internet oraz ożywienie roli i funkcji pracowni internetowej. Zauważył, że nauczyciele doskonale przygotowali się do pełnienia nowej roli - lidera i koordynatora cyfryzacji w szkołach.

"Mam ogromne przekonanie, że Państwo w swoich szkołach, w swoich środowiskach jesteście i będziecie dalej liderami cyfryzacji polskiej szkoły".

"W dzisiejszym systemie edukacji, w dzisiejszej szkole ważne jest nie tylko to, żeby mieć pracownię, w której można uczyć posługiwania się internetem, bo bardzo często uczniowie już posiadają szerokie umiejętności w tej dziedzinie. Ważne jest to, żeby zmienić istniejący model nauczania, wykorzystując technologie informatyczne i komunikacyjne - powiedział Boni. - () Musimy wbiec w kolejny etap XXI wieku. Świadomie mówię: nie wejść, tylko wbiec - odrabiając różnego rodzaju zaległości, budując przyszłe przewagi konkurencyjne dla polskiej gospodarki".

djpkld2

Zdaniem ministra, jeśli chcemy osiągnąć sukces "cyfrowej szkoły" to musimy dziś zadbać o kilka spraw równocześnie. "Po pierwsze o to, aby było dostatecznie dużo dobrego sprzętu, z którego uczniowie mogą korzystać. Po drugie, aby dostęp do szerokopasmowego i szybkiego internetu z dużą przepustowością był zagwarantowany. Po trzecie, wszyscy nauczyciele muszą nauczyć się korzystać z technologii informatycznych - mówił minister Boni.

- Ważne, by treści nauczania były dostępne nie tylko w formie papierowych podręczników, ale także w formie e-podręczników i różnego rodzaju prac edukacyjnych, tak, by nauczyciel mógł skomponować treści nauczania potrzebne mu do konkretnej lekcji". Żeby to się stało potrzebni są liderzy tych przedsięwzięć. "Mam ogromne przekonanie, że Państwo w swoich szkołach, w swoich środowiskach jesteście i będziecie dalej liderami cyfryzacji polskiej szkoły".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

djpkld2

Podziel się opinią

Share
djpkld2
djpkld2