Trwa ładowanie...
d1brdom

Madkom planuje emisję akcji za ponad 2 mln zł

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Madkom planuje przeprowadzenie emisji akcji o wartości ponad 2 mln zł, której celem będzie przyśpieszenie realizacji przedstawionej w lutym br. strategii rozwoju na lata 2015-2020, poinformowała spółka.
Share
d1brdom

"Obecnie polski rynek informatyczny otwiera przed spółkami z branży ogromne możliwości, szczególnie dziedzina, w której jesteśmy ekspertami, czyli informatyzacja urzędów publicznych. Zamierzamy w pełni wykorzystać szanse, które przed sobą widzimy" - powiedział prezes Grzegorz Szczechowiak, cytowany w komunikacie.

Zarząd spółki podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o kwotę 960 000 zł w drodze emisji 960 000 akcji zwykłych na okaziciela nowej emisji serii I o wartości nominalnej 1,0 zł każda, zaś cenę emisyjną ustalono na 2,10 zł. Oznacza to, że wpływy z emisji mogą wynieść 2,016 mln zł.

"Środki pozyskane z nowej emisji akcji spółka zamierza przeznaczyć na: utrzymanie zasobów do stanu umożliwiającego natychmiastowy start do zleceń, które pojawią się na skutek zakończenia konkursów RPO (regionalnych programów operacyjnych) od lipca 2016 r., 'napisanie' od nowa kluczowych modułów systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz zwiększenie kapitału obrotowego" - czytamy w komunikacie.

d1brdom

Prezes liczy na mające wystartować w 2016 r. we wszystkich województwach nabory do projektów RPO związanych z wdrażaniem e-Usług dla samorządów.

"Madkom doskonale wykorzystuje szansę w pozyskiwaniu kontraktów wśród klientów, którzy pozyskali środki zewnętrzne. Udowodniliśmy to, działając w latach 2013-2015. W tym czasie naszymi klientami zostało ponad 140 samorządów" - podkreślił Szczechowiak.
Madkom działa w obszarze oprogramowania dla samorządów oraz służb publicznych, optymalizując pracę urzędów w zakresie obiegu dokumentów, zarządzania budżetem oraz systemami dostępu do usług publicznych. Od sierpnia 2012 r. jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)

d1brdom

Podziel się opinią

Share
d1brdom
d1brdom