Trwa ładowanie...
d2wxi72
Waluty

Mała zmienność na rynku eurodolara

Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej charakteryzowała się niewielką zmiennością. Główną tego przyczyną był brak istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś.
Share
Michał Fronc
Michał FroncŹródło: TMS Brokers
d2wxi72

Kurs EUR/USD przez pierwsze godziny handlu oscylował wokół poziomu 1,4460. Po godzinie 13:00 euro zaczęło tracić w relacji do dolara jednak osłabienie to było jedynie symboliczne i zostało zatrzymane przez poziom 1,4420. Większa zmienność powinna powrócić na rynek jutro wraz z napływem danych ze światowych gospodarek.
Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od umiarkowanego osłabienia w relacji do głównych walut. Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,9790, z kolei notowania USD/PLN wzrosły do 2,7585. W drugiej części sesji krajowa waluta zaczęła częściowo odrabiać wcześniejsze straty.
Dziś na rynek napłynął raport agencji S&P, w którym agencja oceniła, że finanse publiczne Polski wymagają strukturalnej reformy. Bez niej rating Polski może znaleźć się pod presją. Dodano, że zmiany w OFE nie stanowią rozwiązania długoterminowego i jedynie w krótkiej perspektywie oddalają groźbę przekroczenia progu ostrożnościowego 55 proc. relacji długu do PKB. Obecny rating Polski w ocenie S&P znajduje się na poziomie A/A-2 z perspektywą stabilną, jednak może on się znaleźć pod presją jeśli rząd nie przeprowadzi niezbędnych zmian po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d2wxi72

Podziel się opinią

Share
d2wxi72
d2wxi72