Trwa ładowanie...
dwepd9q
dwepd9q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Małopolskie/ 86,6 mln zł z UE na system segregacji i odzysku odpadów

86,6 mln zł zostanie przeznaczone w woj. małopolskim na nowoczesne punkty selektywnego zbierania i przetwarzania odpadów oraz budowę lub modernizację instalacji do odzysku i recyklingu śmieci. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwepd9q

Środki z tej puli będą też przeznaczone na usuwanie rakotwórczego azbestu i wyrobów go zawierających.

Jak poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, 27 marca rozpocznie się nabór wniosków w konkursie, w którym przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, oraz ich związki i stowarzyszenia będą mogły uzyskać wsparcie na rozwijanie systemu gospodarki odpadami. Wnioski o dofinansowanie można składać do 5 maja.

Do podziału między przyszłych beneficjentów samorząd województwa małopolskiego przeznaczył 86,6 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku tego roku.

dwepd9q

Władze regionu spodziewają się, że dzięki konkursowi powstaną nowoczesne punkty zbierania i przetwarzania odpadów ze specjalistycznymi frakcjami selekcji, np. frakcją odpadów niebezpiecznych, wielkogabarytowych i budowlanych. Zbudowane lub zmodernizowane będą także instalacje do odzysku i recyklingu śmieci.

W ocenie projektów premiowane będą także te, które zakładają utworzenie punktów napraw oraz punktów przyjmowania rzeczy używanych, które mogłyby zostać wykorzystane przez innych mieszkańców danej gminy.

Dodatkowe punkty będzie można uzyskać również za prowadzenie działań promocyjnych i edukacyjnych zwiększających świadomość ekologiczną wśród młodszych i starszych mieszkańców regionu.

Maksymalnie beneficjanci będą mogli uzyskać wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów projektu, z zastrzeżeniem inwestycji, generujących dochód po ich ukończeniu.

Nowe lub zmodernizowane Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) nie mogą obsługiwać więcej niż 20 tys. mieszkańców oraz kosztować powyżej 2 mln zł. W przypadku pozostałych projektów dofinansowanie mogą otrzymać kompleksowe inwestycje, których wartość będzie mniejsza niż 8 mln zł.

dwepd9q

Podziel się opinią

Share
dwepd9q
dwepd9q