Trwa ładowanie...
d3t5z1s
25-01-2017 13:50

Małopolskie/Pierwsze zezwolenie w tym roku na inwestycję w krakowskiej SSE

Spółka RBS Stal wybuduje za 12 mln zł zakład wytwarzający zbrojenie budowlane. Powstanie on w podstrefie krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach. To pierwsze zezwolenie na działalność w strefie wydane przez Krakowski Park Technologiczny.

d3t5z1s
d3t5z1s

Krakowski Park Technologiczny to spółka zarządzająca krakowską SSE. W zeszłym roku wydała 28 zezwoleń dla nowych projektów inwestycyjnych. Przedsiębiorstwa, które je otrzymały, zadeklarowały 1,047 mld zł łącznych nakładów oraz utworzenie ponad 1,4 tys. miejsc pracy.

Jak poinformowała w środę Krystyna Sadowska z KPT, spółka RBS Stal jest dostawcą zbrojeń budowlanych oraz elementów przestrzennych do konstrukcji żelbetonowych. Dzięki nowej inwestycji w Niepołomicach spółka zamierza podwoić produkcję.

Obszar w Niepołomicach jest największą podstrefą Krakowskiego Parku Technologicznego, a także największym parkiem przemysłowym w Małopolsce. Pierwszą znaczącą inwestycją była w niej fabryka ciężarówek niemieckiego koncernu MAN. Na inwestycje w Niepołomicach zdecydowały się także polskie firmy, jak Trefl, Foodcare, BTH Import Stal czy PXM.

Krakowska SSE liczy blisko 867 hektarów w 30 gminach województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Spółka nią zarządzająca wydała od 1997 roku ponad 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. miejsc pracy.

d3t5z1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t5z1s