Trwa ładowanie...

Mama 4+ również dla ojców i obcokrajowców. Zaskakujące dane

Przez pół roku pieniądze z rządowego programu Mama 4+ pobiera już ponad 50 tys. matek i ojców. Co ciekawe, wśród nich są m.in obywatele Mongolii czy Danii, a świadczenie pobierają 3 osoby w wieku powyżej 99 lat.

Mama 4+ również dla ojców i obcokrajowców. Zaskakujące daneŹródło: Shutterstock.com, fot: Dina Uretski
d7y9dtk
d7y9dtk

Do danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarł "Fakt". Wynika z nich, że przez 6 miesięcy programu Zakład uwzględnił ponad 50 tys. wniosków o świadczenie, zaś w 5 tys. przypadków wydał decyzje odmowną.

Rekordziści? Aż 1,9 tys. osób wychowało w swoim życiu więcej niż dziewięcioro dzieci. Dzięki temu mogą liczyć na minimalną emeryturę w wysokości 1100 zł. Nawet jeśli nie wypracowali wymaganego stażu.

Jeśli zaś rodzice pobierają emeryturę lub rentę w niższej wysokości, to państwo dopłaca do wysokości 1100 zł. Średnio taki dodatek wynosi ok. 350 zł dla kobiet i 300 zł dla mężczyzn.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Bo wbrew nazwie programu, korzystają z niego również mężczyźni - dokładnie 122 osoby. Najwięcej ojców składało wnioski w Rzeszowie, Warszawie i Białymstoku.

Wśród beneficjentów znajdziemy również obywateli Ukrainy, Danii, Czech, Rosji, a nawet Mongolii.

Z kolei struktura wiekowa też może zaskakiwać. Najwięcej osób ma od 60 do 69 lat. Ale są też starci. 90 lat ukończyło prawie 170 osób, a 99 - troje rodziców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7y9dtk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y9dtk