Trwa ładowanie...

Marcin Horała a CPK. Kim jest nowy pełnomocnik rządu ds. Portu?

Marcin Horała (PiS) jest głównie kojarzony ze swoją działalnością jako szef komisji śledczej ds. VAT. Po zdobyciu względnej rozpoznawalności polityk został oddelegowany do kolejnego zadania. Jak sprawdzi się w roli pełnomocnika rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK)?

Marcin Horała a CPK. Kim jest nowy pełnomocnik rządu ds. Portu?Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d1d30fk
d1d30fk

Marcin Horała a CPK. Kim jest nowy pełnomocnik rządu ds. Portu?

Marcin Horała jest absolwentem prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie podjął pracę w jednym z gdyńskich przedsiębiorstw gospodarki morskiej. Był też posłem na Sejm VIII i IX kadencji. W IX kadencji zasiadł w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej. W 2018 bez powodzenia kandydował na prezydenta Gdyni, uzyskując 16,9 proc. głosów. Największą rozpoznawalność zyskał jednak jako szef komisji śledczej ds. VAT.

Obejrzyj: Marcin Horała i CPK. Nowe stanowisko dla polityka PiS. Adam Bielan: to nie ma nic wspólnego z 30-krotnością ZUS

W wieku 18 lat Horała wspierał stronnictwo Janusza Korwina-Mikke. Ponadto w 2004 roku z ramienia Unii Polityki Realnej próbował bezskutecznie swych sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po porażce zdecydował się na "transfer" do PiS. Niedługo później został miejskim radnym Gdyni.

d1d30fk

Marcin Horała a CPK. Kim jest nowy pełnomocnik rządu ds. Portu? Wybór na szefa Portu i strategiczna rola inwestycji

Przypomnijmy, że w czwartek Kancelaria Premiera poinformowała o nominacji Horały na stanowisko pełnomocnika rządu ds. CPK. "Premier Morawiecki powołał pana Horałę na Sekretarza Stanu oraz powierzył mu obowiązki Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego" - podała za pośrednictwem Twittera Kancelaria.

- Będzie konkurs na szefa Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale nie wyobrażam sobie lepszego eksperta na tym stanowisku niż Mikołaj Wild. To będzie taka nóżka projektowo-biznesowa, a ja będę tym buldożerkiem politycznym, który będzie różne instytucje rządowe - i nie tylko rządowe - spinał - powiedział w "Graffiti" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.

Sam Centralny Port Komunikacyjny (CPK) - według stanowiska rządu - ma być najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną - węzłem przesiadkowym zlokalizowanym między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. CPK zakłada intensywny rozwój sieci połączeń kolejowych oraz drogowych na terenie całego kraju.

d1d30fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d30fk