Trwa ładowanie...
d1e5rzr

Marek Belka: nauczyciele nie dostaną podwyżek, bo to "gorszy sort"

- Protest nauczycieli sprowokowali rządzący, rozdając pieniądze przed wyborami – powiedział w programie TVN24 „Rozmowa Piaseckiego” prof. Marek Belka. – Niezadowolone z płac grupy zawodowe muszą walczyć o swoje. Nauczyciele są jednak w bardzo trudnej sytuacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Belka Marek
Belka Marek (PAP)
d1e5rzr

- Ten strajk to wyraz rozpaczy i determinacji oraz efekt lekceważenia. Bez wahania dałbym nauczycielom podwyżki, których się domagają – dodał Belka. – Rząd nie ma moralnego prawa, by mówić, że budżet nie jest z gumy. Rozdali miliony zł. Piątka Kaczyńskiego to kompromitacja rządu. Nakręcili spiralę obietnic.

Zdaniem Piaseckiego PiS dopuściła do strajku nauczycieli, by przykryć aferę Srebrnej.

- Kaczyński mówił do swoich partyjnych kolegów, że aby utrzymać władze, trzeba „gryźć trawę” – przypomniał Belka. – Nauczyciele nie dostaną podwyżek, bo to „gorszy sort”. A gryzienie trawy to po prostu rozdawanie pieniędzy. Najlepiej rozdać emerytom.

d1e5rzr

Czytaj także: Ile naprawdę zarabia nauczyciel.

Gość Konrada Piaseckiego dodał, że to PiS rozpoczął walkę na populizmy, która swoją kulminację ma podczas kampanii do europarlamentu.

- PiS musi zrozumieć, że rządzenie to nie tylko dzielenie konfitur i dawanie szwagrowi pracy w spółce skarb u państwa – skwitował prof. Marek Belka. – Wyborcy w końcu powiedzą: stop i dadzą PiS czerwoną kartkę.

Belka był pytany także o trzynaste emerytury, które nazwał „ochłapem”.

d1e5rzr

- Wycofuję się z tych słów, wiem że dla wielu emerytów te pieniądze to duża pomoc – przyznał były premier. – Swoją trzynastkę przeznaczę na fundusz edukacyjny dwóch wnuków.

Czytaj także: Trzynastą emeryturę można stracić.

Kandydat do europarlamentu dodał, że podczas kampanii spotyka się z seniorami, który „mówią, że woleliby, by pieniądze z trzynastki były przeznaczone na zmianę indeksacji tak, by wypłaty takich premii były możliwe co rok”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e5rzr

Podziel się opinią

Share
d1e5rzr
d1e5rzr