Trwa ładowanie...

Marian Banaś. Syn szefa NIK wyleciał z Pekao - ciąg dalszy kontrowersji

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że Banaś junior od poniedziałku nie pracuje już w banku Pekao SA. Wcześniej o możliwości posłużenia się synem Banasia pisały dzienniki "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita" oraz Onet.

Marian Banaś. Syn szefa NIK wyleciał z Pekao - ciąg dalszy kontrowersjiŹródło: PAP, fot: PAP
d3a3bxj
d3a3bxj

Marian Banaś. Syn szefa NIK wyleciał z Pekao - ciąg dalszy kontrowersji

Zgodnie z medialnymi doniesieniami z poprzedniego tygodnia jedną z form nacisku na prezesa NIK miało być posłużenie się jego synem. Przypomnijmy, że już w piątek Banaś miał złożyć rezygnację na ręce Marszałek Sejmu Elzbiety Witek. Podobny wyznaczył także swojego następcę, wiceprezesa Tadeusza Dziubę – pisał "DGP".Rząd liczy, że prezes NIK sam poda się do dymisji, ale jak zapowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, jest również plan B. Ten opiera się na przygotowaniu projektu zmian w przepisach, które umożliwiłyby dymisję szefa Izby Kontroli.

Oglądaj: Marian Banaś. Tomasz Siemoniak: przerzucanie na opozycję odpowiedzialności za szefa NIK jest absurdalne

Z ustaleń gazety wynika, że koperta z dymisją trafiła do marszałek Sejmu w piątek, ale została odesłana do uzupełnienia. Dokument nie wrócił już do Sejmu, po godzinie szef NIK zdementował rzekome złożenie urzędu.

d3a3bxj

Inną wersję wydarzeń ustaliła natomiast ”Rzeczpospolita”, według której pismo nie trafiło na biurko marszałek Witek. Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu zapewnił w rozmowie dziennikiem, że do sekretariatu marszałek Sejmu nie wpłynęło pismo od Mariana Banasia.

Marian Banaś. Zamieszanie wokół prezesa NIK - ile mogła być warta kamienica?

Przypomnijmy, że Marian Banaś i jego pieniądze to polityczny temat numer jeden w Polsce. A zaczęło się od materiału Bertolda Kittela w programie "Superwizjer". Dziennikarz ujawnił, że kamienicę od prezesa NIK wynajmują ludzie powiązani ze światem przestępczym, a ich główny biznes to wynajem lokali na godziny. Te wykorzystywane są na erotyczne schadzki.

Zgodnie z ustaleniami money.pl, według rynkowych stawek kamienic w Krakowie nieruchomość warta była około 3 mln zł. To minimum, którego Banaś powinien był oczekiwać za sprzedaż. Sam majątek szefa NIK może być jednak znacznie większy.

d3a3bxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a3bxj