Trwa ładowanie...
d3o5xmx
14-01-2016 14:19

Marie Brizard sprzeda nieruchomości za ok. 28 mln euro m.in. w Krakowie

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews) - Marie Brizard Wine & Spirits podpisała porozumienia dotyczące dezinwestycji, polegających na sprzedaży nieruchomości w Bordeaux i Krakowie (Polmos Kraków). Do spółki wpłynie ok. 28 mln euro, podała Marie Brizard.

d3o5xmx
d3o5xmx

"Sprzedaż tych dwóch terenów przyniesie ok. 28 mln euro, co oznacza, że grupa osiągnęła już ok. 3/4 z 40 mln euro dezinwestycji założonych w racjonalizacyjnym aspekcie planu strategicznego BiG 2018. Podpisanie ostatecznych umów sprzedaży jest przewidziane na 2016 r." - czytamy w komunikacie.
Sprzedaż terenu w Bordeaux jest spowodowana niemożliwością utrzymywania działalności przemysłowej w centrum miasta. Powstanie tam wielofunkcyjny kompleks handlowo-mieszkaniowo biurowy i budynek Maison Marie Brizard, poświęcony marce, historii i produktom spółki, wynika także z komunikatu.

Marie Brizard nie podała szczegółów dotyczących terenu w Krakowie. Zakłady Polmos Kraków mieściły się przy ul. Fabrycznej w dzielnicy Grzegórzki.

W listopadzie ub.r. Marie Brizard Wine & Spirits zrewidowała założenia planu strategicznego BIG 2018 i przyjęła m.in., że przychody ze zbycia niestrategicznych aktywów w wysokości wyniosą 40 mln euro, wobec wcześniej zakładanych 20 mln euro. Większość dezinwestycji powinna zostać sfinalizowana do końca 2016 r., podano wtedy.

Marie Brizard Wine & Spirits, dotychczas funkcjonująca jako Belvéd?re, jest grupą działającą w sektorze win i alkoholi mocnych, obecną w Europie i w Stanach Zjednoczonych, opartą na silnych spółkach lokalnych. Grupa posiada portfel znaczących marek alkoholi mocnych, które rozwija - w szczególności Sobieski, William Peel i Marie Brizard.

(ISBnews)

d3o5xmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5xmx