Trwa ładowanie...
d4huwkm
d4huwkm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mariusz Bojarowicz rekomendowany na prezesa Radia Olsztyn

Rada nadzorcza Radia Olsztyn rekomenduje Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji dotychczasowego prezesa Mariusza Bojarowicza na następną kadencję - poinformował PAP przewodniczący rady Krzysztof Krukowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4huwkm

W piątek rada nadzorcza Radia Olsztyn przeprowadziła przesłuchania pięciu kandydatów na stanowisko prezesa publicznego Radia Olsztyn. "W tajnym głosowaniu większością głosów zdecydowaliśmy, że udzielimy rekomendacji panu Mariuszowi Bojarowiczowi, takie stanowisko prześlemy Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, do której należy ostateczna decyzja" - powiedział PAP przewodniczący rady nadzorczej Radia Olsztyn Krzysztof Krukowski.

Krukowski nie podał ile głosów uzyskał Bojarowicz, dodał, że pisemne uzasadnienie wyboru nastąpi w ciągu tygodnia.

O stanowisko prezesa Radia Olsztyn ubiegało się w sumie pięć osób, oprócz Bojarowicza byli to: wiceprezes Radia Olsztyn Henryk Łańko, szef rady programowej rozgłośni Ireneusz Iwański, oraz dwóch dziennikarzy tego radia Sławomir Ostrowski i Krzysztof Kaszubski.

d4huwkm

Bojarowicz powiedział PAP, że podczas prezentacji przedstawił koncepcję działania rozgłośni do 2020 roku, w której "były nowe pomysły". "Cieszę się z nominacji ale wiem, że to jest dopiero jeden z etapów tego, by zostać prezesem Radia Olsztyn. Poczekam na decyzję Krajowej Rady, w pełni się ucieszę, gdy wskazanie będzie na mnie" - podkreślił Bojarowicz.

W ostatnim czasie Radio Olsztyn zanotowało dwie wpadki z audycjami mniejszości narodowych: ukraińskiej i niemieckiej. W pierwszej czczono urodziny Bandery, w drugiej padło stwierdzenie "polskie obozy koncentracyjne". "Te dwie sprawy, jak widać po głosowaniu, nie zaszkodziły panu Bojarowiczowi" - przyznał Krukowski.

Mariusz Bojarowicz jest prezesem Radia Olsztyn od 2011 roku, wcześniej przez kilkanaście lat był dziennikarzem tej stacji i jej wydawcą.

d4huwkm

Podziel się opinią

Share

d4huwkm

d4huwkm