Trwa ładowanie...
duhzczg
duhzczg

Mars RE mógłby trafić na GPW, ale zależy to od strategii Holdingu Zbrojeniowego

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) – Mars Real Estate, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (MS TFI), kontrolowane obecnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu...
Share
duhzczg

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) – Mars Real Estate, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (MS TFI), kontrolowane obecnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), mógłby w przyszłości trafić na GPW, ale decyzje w tej sprawie będą uwzględniane w strategii Polskiego Holdingu Zbrojeniowego (PHZ), do którego docelowo trafi MS TFI, wynika z wypowiedzi prezesa towarzystwa Piotra Słupskiego. W ramach Mars Real Estate prowadzone są obecnie inwestycje deweloperskie na łącznie ok. 800 mln zł.

„W ramach Mars FIZ wyodrębiliśmy dwie grupy aktywów pod markami Mars Shipyard and Offshore oraz Mars Real Estate, który odpowiada za projekty deweloperskie. Nie wykluczone, że docelowo Mars Real Estate zostanie wydzielony w strukturę holdingową. Decyzje co do jego przyszłości zapadną już w ramach strategii Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której mamy dołączyć" – powiedział Słupski dziennikarzom.

Według jego słów otwartą obecnie kwestią jest czy będzie on kontynuował działalność deweloperską w ramach PGZ i przyłączone do niego zostaną aktywa nieruchomościowe zbrojeniowej grupy, czy nastąpi proces dezinwestycji poprzez sprzedaż poszczególnych spółek inwestorom albo wprowadzenie Mars Real Estate na GPW.

duhzczg

W połowie kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na koncentrację, polegającą na przejęciu MS TFI przez Polską Grupę Zbrojeniową.

Obecnie Mars Real Estate to marka rynkowa, która grupuje pięć spółek wchodzących w skład Mars FIZ: Centrum Bankowo-Finansowe, Centrum Giełdowe, Waryński, Unimor Development i FS Holding.

„W portfelu znajdują się podmioty ze skalą inwestycji przekraczającą 800 mln zł. Nasze cele związane z powołaniem Mars Real Estate to wzrost skali dzialalności, synergie operacyjne i geograficzne (chociażby wspólne platformy sprzedażowe), efektywność i dywersyfikacja" – powiedział prezes MS TFI.

Centrum Bankowo – Finansowe (dawny Dom Partii) zrewitalizowało 2 tys. m2 i chce zmodernizować pozostałą część biurowca w 2016/17. Obecnie dobudowuje garaż podziemny i obok realizuje biurowiec Centrum Nowy Świat 2.0. Anna Wolańska - Witczak, prezes Centrum Bankowo - Finansowego i Centrum Giełdowego wskazała, że Nowy Świat 2.0 będzie oferował ponad 4,1 tys. m2 biur i 1,9 tys. m2 powierzchni handlowej. Zakończenie budowy to połowa 2015, a wartość inwestycji wynosi 105 mln zł.

duhzczg

Spółka Waryński zapowiada na ten rok rozpoczęcie realizacji biurowca EQlibrium i projektów mieszkaniowych Stacja Kazimierz i Miasto Wola na łącznie ponad 1460 mieszkań na warszawskiej Woli. Unimor i FS Nieruchomości są przeznaczone docelowo do dezinwestycji.

Mars prowadzi również proces poszukiwania partnera do projektu mieszkaniowo-biurowo-usługowego Waterfront Gdynia na powierzchni 8,5 ha i 140 tys. m2 PUM.

Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest funduszem zarządzanym przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. MARS FIZ działa od II połowy 2010 r. Według strony internetowej fundusz zarządza portfelem większościowych udziałów akcji w 12 spółkach niepublicznych. Pośród nich znajdują się spółki z sektora remontu statków i budowy konstrukcji stalowych offshore, producent kotłów energetycznych oraz spółki, których głównymi aktywami są nieruchomości. Właścicielem 99,4% certyfikatów funduszu jest Agencja Rozwoju Przemysłu. W trakcie ostatniej wyceny (31.03.2014 r.) wartość aktywów funduszu określono na 1,2 mld zł.

(ISBnews)

duhzczg

Podziel się opinią

Share
duhzczg
duhzczg