Trwa ładowanie...
d1irbk6

Marta Lempart popiera 500+. "To godnościowy program"

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart uważa, że brak takiego programu jak 500+ za czasów Platformy Obywatelskiej to "zaniedbanie". Podkreśliła, że tego rodzaju wsparcie dla rodzin jest bardzo ważne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, jest jedną z inicjatorek masowych protestów w obronie praw kobiet. (Photo by Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images)
Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, jest jedną z inicjatorek masowych protestów w obronie praw kobiet. (Photo by Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d1irbk6

W wywiadzie dla radia Zet Lempart zaznaczyła, że popiera świadczenie 500+. - Uważam, że ten program był wprowadzony o wiele za późno. To niesamowicie ważny program, taki godnościowy - powiedziała.

- To, że nie mieliśmy długofalowej polityki społecznej i nie było nacisku na politykę społeczną mimo tego, że działy się dobre rzeczy za czasów Platformy, to jest wielkie zaniedbanie. To jest lekcja, którą mamy do nadrobienia - dodała liderka Strajku Kobiet, która w latach 2008–2010 pracowała w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej na stanowiskach dyrektorskich.

Czytaj też:Strajk kobiet. Tu nie chodzi tylko o aborcję. Tu chodzi o niższe pensje i głodowe emerytury

d1irbk6

Przyznała, że polityka społeczna i kultura były "gdzieś na boku". - To jest wstyd dla nas, że tak się zachłysnęliśmy tym, że mamy stadiony, drogi, że jest tak ładnie, a nie widzieliśmy się nawzajem - podsumowała.

Świadczenie 500+ to jeden ze sztandarowych pomysł PiS. Od 2019 roku jest wypłacane na każde dziecko. Roczny koszt to ok. 40 mld złotych.

Strajk Kobiet w Warszawie. Lempart ostro o policji. "Abdykowała z roli służby państwowej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1irbk6

Podziel się opinią

Share
d1irbk6
d1irbk6