Trwa ładowanie...
d3vofdr

Marubozu białe zapowiedzią wzrostów

Poniedziałkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się optymistycznie dla kupujących, kurs otwarcia ukształtował się na poziomie 1 830 pkt tworząc lukę hossy równą 41 pkt.
Share
d3vofdr

Po spektakularnym wzroście na otwarciu sesji, do godziny 14.30 czerwcowe kontrakty bez większych wahań poruszały się w kanale 1 844 – 1 845 pkt. Następnie gwałtowna fala zwyżkowa zaczęła wynosić kontrakty terminowe na indeks 20 największych spółek na kolejne dzienne maksima. Ostatecznie FW20M09 zakończyły notowania na poziomie 1 910 pkt, będącym jednocześnie dziennym maksimum. Kontrakty terminowe na indeks 20 największych spółek zyskały do poniedziałkowego kursu zamknięcia 6,76%, wolumen obrotów wyniósł 49,6 tys. sztuk.

Sytuacja techniczna

Poniedziałkowa sesja zakończyła prawie miesięczny marazm w postaci płaskiej korekty, jaka budowała się na wykresie od 4.05. Po wczorajszej sesji na wykresie FW20M09 pokazała się wysoka biała świeca, poprzedzona luką hossy, nieposiadająca górnego cienia, co jest przesłanką do stwierdzenia, że strona kupująca dopiero rozkręca tą rozgrywkę. Notowania kontraktów terminowych zatrzymały się na poziomie 1 910 pkt, nieco poniżej oporu wyznaczonego przez górny zakres jesienno-zimowej konsolidacji (1 927 pkt). Przebicie tego oporu będzie oznaką rozpoczynającego się trendu wzrostowego o charakterze co najmniej średnioterminowym (pierwsza fala hossy). Działania popytu są od wczoraj wspierane wskazaniami RSI. Wskaźnik ten zaczął ponownie wzrastać z poziomu powyżej 50 pkt, co jest oznaką, że w świetle zachowania się tego oscylatora, trend wzrostowy nadal jest dominujący. Ale jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla kupujących, otóż Composite Index, filtrujący wiarygodność RSI, pokazał łącznie z RSI dywergencję hossy, jeden
z najsilniejszych sygnałów kupna. Oznacza to, że zachowanie wskaźnika siły względnej jest wyjątkowo wiarygodne i jego kurs wzrostowy będzie kontynuowany. Dodatkowo podczas wczorajszych wzrostów kursów LOP silnie wzrastała, co jest oznaką, że za wzrostami stoi nowy pieniądz napływający na rynek. Zanegowaniem pozytywnej wymowy wczorajszej sesji byłoby zejście kursów poniżej połowy korpusu znajdującej się na 1 870 pkt. Jak długo do tego nie dojdzie, gracze posiadający długie pozycje mogą czuć się bezpiecznie.
BM Banku BPH

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr