Trwa ładowanie...
d356tsw

Marvipol celuje w ponad 20% IRR w biznesie magazynowym, szykuje kolejne projekty

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Marvipol liczy w segmencie magazynowo-logistycznym na zdecydowanie wyższe rentowności niż w biznesie mieszkaniowym, celując w ponad 20% wewnętrznej stopy zwrotu (IRR), poinformował ISBnews prezes Mariusz Książek. Po wczorajszym podpisaniu umowy z Panattoni o realizacji inwestycji pod Krakowem, spółka przygotowuje kolejne projekty i nie wyklucza, że jeszcze w 2017 r. podejmie decyzje o ich realizacji.

Share
d356tsw

"Segment deweloperski Grupy to dziś tak naprawdę dwa oddzielne biznesy: mieszkaniowy, gdzie Marvipol jest klasycznym deweloperem, oraz magazynowo-logistyczny w partnerstwie. W biznesie magazynowym działamy w strategicznym partnerstwie z grupą Panattoni, zgodnie z którym Marvipol zajmuje się m.in. pozyskiwaniem finansowania zewnętrznego dla realizacji inwestycji, co jest ważnym elementem biznesu, często kluczowym dla rentowności projektów. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, w 2016 r. znacząco ją zintensyfikowaliśmy, rozpoczynając realizację łącznie 4 nowych inwestycji (trzech w gminie Grodzisk Mazowiecki i jednej na Śląsku), wobec dwóch inwestycji realizowanych w 2015 r." - powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Do tej pory Marvipol zainwestował już blisko 100 mln zł we wspólne projekty z Panattoni, przypomniał.

"Celujemy tu w rentowności zdecydowanie wyższe niż w biznesie mieszkaniowym, interesuje nas ponad 20% IRR. Pamiętajmy, że w tym biznesie rotacja kapitału jest zdecydowanie wyższa niż w biznesie mieszkaniowym - w przypadku pierwszych inwestycji z Panattoni, realizowanych przy węźle Konotopa pod Warszawą, od uruchomienia finansowania dla projektu przez Marvipol do jego ukończenia minęło niespełna 12 miesięcy. Zakładając, że Panattoni Park Warsaw zostanie sprzedany najpóźniej w połowie 2017 r., jak zakładamy, zamknięcie inwestycji nastąpi w niespełna dwa lata od zaangażowania środków w projekt" - powiedział także Książek.

d356tsw

Poinformował, że najnowszy wspólny projekt z Panattoni, o którym spółka informowała 24 kwietnia, będzie obejmował jeden budynek z ponad 35 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej w okolicach Krakowa.

"Pracujemy nad kolejnymi projektami magazynowymi, możliwe, że w 2017 r. podejmiemy decyzję o kolejnych inwestycjach. Ich start nie będzie uzależniony od sprzedaży Panattoni Park Warsaw, choć oczywiście sprzedażą kompleksu chcemy potwierdzić słuszność naszego wyboru i zaangażowania się Marvipolu w ten segment. Na dzisiaj nie mamy zamkniętego limitu środków na projekty magazynowe, każdy z nich analizujemy indywidualnie. Bardzo pozytywnie oceniamy potencjał i rozwój tego rynku" - podsumował prezes, pytany czy w tym roku Marvipol może się zaangażować w kolejne projekty magazynowe.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2016 r. spółka miała 892 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d356tsw

Podziel się opinią

Share
d356tsw
d356tsw