Trwa ładowanie...
d2p2p7q

Masa ludzi w centrach handlowych. "Kolejki wychodzą poza niektóre salony"

Trwa handlowy weekend. Polacy tłumnie ruszyli po zakupy. Pracownicy sklepów przyznają, że kolejki niekiedy wychodzą poza salony. Policja deklaruje, że ma sytuację pod kontrolą i monitoruje sklepy i centra.
Share
Galerie obserwują wzmożony ruch.
Galerie obserwują wzmożony ruch.Źródło: East News
d2p2p7q

Tłok i kolejki. Tak wyglądają galerie handlowe w Polsce. Karolina Osińska, rzeczniczka prasowa CH Westfield Arkadia, przyznała, że centrum odwiedza więcej klientów niż w okresie obowiązywania rządowych obostrzeń w handlu. Zapewniła jednocześnie, że w żadnym momencie nie zostały przekroczone ustalone przez rząd limity.

Jak wobec tego pilnowane są limity wejść? Okazuje się, że galerie posiadają systemy kamer z mechanizmem pomiarowym, dzięki któremu można przez cały czas precyzyjnie określić liczbę klientów na terenie centrum.

Wzmożonych ruch to dobra wiadomość dla najemców przestrzeni. Wyniki sprzedaży w pierwszych dniach po tym sobotnim 28 listopada są powyżej ich założeń.

d2p2p7q

Przypomnijmy, po przerwie sklepy i punkty usługowe w galeriach i parkach handlowych są ponownie otwarte. Obowiązują jednak obostrzenia sanitarne i limit osób – maksymalnie 1 klient na 15 mkw.

Pracownicy handlu mają dość. "Zachęcamy do wzięcia zwolnienia lekarskiego"

Pracownicy sklepów przyznają jednak, że ruch jest ogromny i przez to czasem dochodzi do nietypowych sytuacji. - Kolejki wychodzą poza niektóre salony - zaznaczył mężczyzna.

d2p2p7q

Jak dodał, pracownicy przestrzegają jednak wejść, a przed sklepem ustawione są pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Najbliższa niedziela - 6 grudnia - będzie dniem handlowym. Mariusz Kurczyk z KGP przyznał, że funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na przepisy dotyczące maseczek, ale również te, które obowiązują w sklepach czy centrach, a więc liczbę osób i obecność płynów do dezynfakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p2p7q

Podziel się opinią

Share
d2p2p7q
d2p2p7q