Maseczki ochronne w pracy. Co musisz wiedzieć?
Maseczki ochronne w pracy. Już od 16 kwietnia 2020 roku osoby przebywające poza miejscem zamieszkania muszą zasłaniać usta i nos maseczkami lub częściami odzieży. Dotyczy to także pracowników w zakładach pracy, biurach i innych podmiotach. Podpowiadamy, w jakich przypadkach obostrzenie nie obowiązuje.
Maseczki ochronne w pracy. Co musisz wiedzieć?
Z obowiązku zwolnieni zostaną m.in. pracownicy zakładów przemysłowych, przy zastrzeżeniu, że w maseczki ochronne w pracy zostaną wyposażone osoby obsługujące klientów. Zwolnieni z obowiązku są również pracownicy, którzy nie mogą nosić maseczek ze względu na stan zdrowia.
Obejrzyj też: Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim
Przypomnijmy, że obowiązek nakładania maseczki - możliwe jest zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży, przyłbicy) obowiązuje podczas przebywania m.in.: w miejscach ogólnodostępnych, w tym obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach, zakładach pracy,
Maseczki ochronne w pracy. Co musisz wiedzieć?
Jak informował rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, zapowiadając doprecyzowane rozporządzenia m.in. w kwestii obowiązku noszenia maseczki w pracy. Jeżeli pracodawca wprowadza wszelkie wymogi bezpieczeństwa, a przy stanowisku zapewniony jest odstęp między pracownikami, zapewnione są płyny dezynfekcyjne, tam nie ma i nie będzie wymogu, żeby też stosować maseczkę.
- Oczywiście tam, gdzie kontakt między osobami jest bliski, zawsze można te maseczki wprowadzić - dodał we wtorek.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl