ycipk-2edd0s

Masz Toyotę? Sprawdź, czy nie musisz odwiedzić serwisu

Koncern Toyota Motor Corp. wezwie do serwisu na świecie pięć milionów swoich samochodów, w tym Corolla i Vitz, a łącznie 35 modeli, w celu wymiany wadliwych nadmuchiwaczy poduszek powietrznych, wyprodukowanych przez firmę Takata Corp.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz Toyotę? Sprawdź, czy nie musisz odwiedzić serwisu
(WP.PL)
ycipk-2edd0s

Nawet pięć milionów samochodów musi sprawdzić w swoich serwisach Toyota. Chodzi między innymi o modele Corolla czy Vitz. Problemem są źle działające poduszki powietrzne.

Do przeglądu trafią auta wyprodukowane między marcem 2003 r., a listopadem 2007 r. - podaje Toyota. 1,36 mln takich aut użytkowanych jest w Japonii. Z tego samego powodu 1,56 mln swoich samochodów na świecie wezwie do serwisu Nissan Motor Co. Koncern informuje, że dotyczy to aut wyprodukowanych od 2004 do 2007 r.

Koncerny podają, że z powodu wad związanych z poduszkami powietrznymi nie zanotowano żadnych wypadków ani uszkodzeń. Toyota wymieni urządzenia wyprodukowane przez Takata na nowe z Daicel Corp.

ycipk-2edd0s

Od 2008 r. 10 koncernów motoryzacyjnych na świecie wzywało do serwisu 17 mln aut w powodu wadliwego działania poduszek powietrznych, co w niektórych przypadkach doprowadziło do śmierci lub zranienia użytkowników samochodów.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika polskiego oddziału Toyoty, na razie nie wiadomo, ile samochodów jeżdżących po naszych drogach może mieć problemy z poduszkami powietrznymi. Za to wiemy, że w Europie sprawa dotyczy ok. 1,6 mln sztuk. - Na razie autoryzowane salony Toyoty nie mają jeszcze wykazu numerów VIN z wadliwymi autami. Gdy je otrzymamy z centrali, wówczas ruszy akcja kontroli pojazdów w naszym kraju w wybranych autoryzowanych warsztatach - przekazał nam Robert Mularczyk.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2edd0s

ycipk-2edd0s
ycipk-2edd0s