Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki o Via Carpatia: to będzie kręgosłup Polski Wschodniej

Chcemy, żeby ta trasa stała się nowym "szlakiem bursztynowym". To będzie nowa szansa dla ludzi żyjących na wschodzie kraju - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki podczas kongresu PiS. Via Carpatia ma prowadzić z Litwy przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię do Grecji.

Share
Mateusz Morawiecki o Via Carpatia: to będzie kręgosłup Polski Wschodniej
Źródło: East News, fot: Reporter
d4f3gan

- Via Carpatia to jest droga, co do której mogę się zobowiązać, że przystąpimy do jej budowy - dodał Morawiecki.

- Od Białegostoku przez Siemiatycze, Radzyń Podlaski, Lubartów do Lublina i potem na południe, przez dalej Kraśnik, Stalową Wolę, Rzeszów i Barwinek. Przez przełęcz Dukielską na Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię do Grecji odkryjemy nowy "szlak bursztynowy" - chwalił się wicepremier.

Morawiecki powiedział, że dzięki tej inwestycji zwiększą się szanse dla wszystkich przedsiębiorców i wszystkich ludzi, którzy żyją na terenie Polski Wschodniej.

Zobacz też, co oznacza zniesienie wiz dla Ukraińców

Minister budownictwa Andrzej Adamczyk mówił w maju, że jesteśmy gotowi do budowy wszystkich odcinków na terenie Polski. Gotowe już są odcinki o łącznej długości 21 kilometrów, które kosztowały niemal miliara złotych. Na innych są już prowadzone roboty budowlane, część jest w fazie przetargowej. Trasa ma być gotowa do 2025 roku.

d4f3gan

Podziel się opinią

Share
d4f3gan
d4f3gan