Trwa ładowanie...
d1kehhr

mBank spełnia wymagania KNF dot. wskaźników przy portfelu hipotecznym

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - mBank wymagania KNF dotyczące poziomów wskaźników kapitałowych w związku z ryzykiem portfela walutowych kredytów hipotecznych, zarówno na poziomie indywidualnym jak i skonsolidowanym na koniec 2015 r., podała instytucja.

Share
d1kehhr

?Bank otrzymał pismo z Komisji Nadzoru Bankowego (KNF) z informacją, że zalecone poziomy wskaźników kapitałowych (skierowane do całego sektora oraz te skierowane do wybranych banków w październiku 2015 roku w związku z ryzykiem portfela walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych) obowiązują zarówno na poziomie indywidualnym jak i skonsolidowanym" - czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym do 31 grudnia 2015 roku współczynniki kapitałowe banku na poziomie indywidualnym jak również skonsolidowanym powinny wynosić odpowiednio: współczynnik kapitału podstawowego Tier 1 = 12,29% i łączny współczynnik kapitałowy = 16,39%, zaś od 1 stycznia 2016 roku współczynniki kapitałowe Banku na poziomie indywidualnym jak również skonsolidowanym powinny wynosić odpowiednio: współczynnik kapitału podstawowego Tier 1 = 13,54% łączny współczynnik kapitałowy = 17,64%, podano również.

?Według stanu na 31 grudnia 2015 roku Bank spełnia wymagania KNF, zarówno na poziomie indywidualnym jak i skonsolidowanym" - zaznaczono w informacji.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)

d1kehhr

Podziel się opinią

Share
d1kehhr
d1kehhr