Trwa ładowanie...

McDonald's rozwiązał problem wielu lokali. W banalny sposób

Muzyka łagodzi obyczaje - sieć restauracji McDonald's właśnie potwierdziła tę tezę. Dzięki muzyce klasycznej ograniczyła ilość awantur.

McDonald's rozwiązał problem wielu lokali. W banalny sposóbŹródło: Pixabay.com
d7ft0an
d7ft0an

Lokale otwarte w nocy to często błogosławieństwo dla wracających późną porą do domu. Niestety, ściągają do nich także pijani i agresywni klienci. McDonald's znalazł sposób na złagodzenie ich obyczajów. Co prawda pracownicy restauracji nie ograniczają obsługi do osób w krawatach - ci jak wiadomo są mniej awanturujący się - ale za to puszczają im muzykę klasyczną.

Rozwiązanie testowane jest w kilku restauracjach na terenie Wielkiej Brytanii i w Australii. Wybierano te lokale, gdzie najczęściej dochodziło do rozrób. Rzecznik sieci McDonald's na Wyspach tłumaczy, że muzyka Bacha czy Mozarta włączana jest zazwyczaj wczesnym wieczorem. W Australii tłumaczą, że restauracje same podejmują decyzje o puszczaniu muzyki klasycznej.

Zobacz także: Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

Portal nypost.com próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się zależność między muzyką a zachowaniem. Przywołuje w tym celu wyniki badań dr. Kevina Labera z Duke University, który dowiódł, że muzyka klasyczna uwalnia hormony szczęścia i redukuje te odpowiedzialne za stres.

d7ft0an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ft0an