Trwa ładowanie...
d4qbn2u

MCI Management zmienił nazwę na MCI Capital

Warszawa, 03.12.2015 (ISBnews) - Sąd Rejonowy zarejestrował zmianę nazwy MCI Management na MCI Capital, podała spółka. Nowa nazwa ma lepiej oddawać charakter prowadzonej działalności.

Share
d4qbn2u

"Nowa nazwa lepiej oddaje charakter naszej działalności jako fund of funds, czyli podmiotu inwestującego w aktywa poprzez różne fundusze inwestycyjne" - powiedział prezes MCI Capital Tomasz Czechowicz, cytowany w komunikacie.

Dodał, że jednocześnie podkreśli ona duże znaczenie gromadzenia kapitału na kolejne inwestycje w modelu biznesowym MCI.

"W naszej ocenie, zmiana powinna mieć korzystny wpływ na postrzeganie i identyfikację spółki w kontekście prowadzonej działalności, a dodatkowo pozwoli potencjalnym zagranicznym inwestorom lepiej zrozumieć podstawę aktywności Grupy MCI" - dodał prezes MCI.

d4qbn2u

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat MCI przekształcił się z grupy prowadzącej działalność zarówno w obszarze inwestycji, jak i zarządzania aktywami, w wehikuł inwestycyjny, realizujący swoją strategię inwestycyjną poprzez fundusze inwestycyjne, wskazano w informacji.

W ramach procesu porządkowania struktury swojej grupy kapitałowej, wydzielił zarządzającą aktywami spółkę Private Equity Managers i wprowadził ją na główny parkiet warszawskiej giełdy w kwietniu 2015 r.

"Od tego czasu MCI koncentruje się na działalności inwestycyjnej i pozyskiwaniu kapitału na akwizycje" - podkreślono w komunikacie.

Decyzja w sprawie zmiany nazwy zapadła podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbyło się 17 listopada.

MCI Capital jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d4qbn2u

Podziel się opinią

Share
d4qbn2u
d4qbn2u