Trwa ładowanie...
d2e3b83
d2e3b83

MCI pozyskał ponad 27 mln zł z emisji obligacji

02.07. Warszawa (PAP) - MCI Management pozyskał 27,45 mln zł z niepublicznej emisji obligacji, które przeznaczy na nowe inwestycje. Fundusz ma na liście kilka projektów, które może...
Share
d2e3b83

02.07. Warszawa (PAP) - MCI Management pozyskał 27,45 mln zł z niepublicznej emisji obligacji, które przeznaczy na nowe inwestycje. Fundusz ma na liście kilka projektów, które może sfinalizować w ciągu najbliższych tygodni. Papiery dłużne trafiły do portfeli kilkunastu funduszy inwestycyjnych. Debiut obligacji na rynku Catalyst planowany jest na 7 lipca - poinformował MCI w komunikacie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonej oferty. To pierwsza transza w ramach naszych planów na ten rok. Pozyskane środki mogą być w bardzo szybkim czasie zainwestowane, bowiem na liście potencjalnych inwestycji znajduje się kilka niezwykle interesujących projektów. Szacujemy, że w ciągu najbliższych tygodni ta kwota zostanie zagospodarowana" - powiedziała cytowana w komunikacie Beata Stelmach, wiceprezes MCI Management.

Dniem wykupu obligacji wyemitowanych przez MCI jest 28 czerwca 2013 r. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 tys. zł. Obligacje nie są zabezpieczone.

d2e3b83

Emisja obligacji, to jeden ze sposobów pozyskiwania przez MCI Management środków na nowe inwestycje.

"Będąc spółką giełdową uważamy, że należy korzystać z możliwości i przywilejów, jakie daje rynek kapitałowy. Do grona obligatariuszy dołączyło kilkunastu inwestorów finansowych, poszukujących atrakcyjnych instrumentów dłużnych. Bardzo nas cieszy, że jest coraz większe zainteresowanie korporacyjnymi obligacjami - to niezwykle ważna alternatywa dla kredytów bankowych. Jeśli nie nastąpią gwałtowne zmiany na rynkach finansowych jesienią tego roku będziemy chcieli przeprowadzić kolejną emisję" - powiedziała Stelmach.(PAP)

gsu/ asa/

d2e3b83

Podziel się opinią

Share
d2e3b83
d2e3b83