Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

ME przygotowuje plan budowy bloku jądrowego o mocy 1 000 MW

Warszawa, 03.08.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Energii (ME) przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat, podał resort. Oprócz tego wskazano na potrzebę budowy trzech kolejnych bloków węglowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

"Aktualnie Ministerstwo Energii przygotowuje program budowy pierwszego bloku jądrowego o mocy ok. 1000 MW, który zostanie zbudowany w ciągu najbliższych 10 lat, bowiem tyle wynosi cykl inwestycyjny w energetyce jądrowej" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie podkreślono, że podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski pozostają nowoczesne, wysokosprawne i niskoemisyjne elektrownie węglowe.

"Właśnie takie bloki energetyczne budowane są w Opolu, Kozienicach i Jaworznie. Odblokowane zostały również budowy bloków węglowych w Turowie i Ostrołęce, a dla zachowania pełnego bezpieczeństwa energetycznego Polski musimy rozpocząć budowę jeszcze trzech nowych bloków energetycznych zasilanych polskim węglem" - napisano także.

W połowie lutego Ministerstwo Energii poinformowało, że projekt budowy w Polsce elektrowni jądrowej jest obecnie przedmiotem szczegółowych analiz i nic nie wskazuje na przesłanki do zaniechania tego projektu.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi