Trwa ładowanie...
d2qnboo

Media Expert - Czyszczenie magazynów. Na fałszywy profil sklepu nabrało się ponad tysiąc osób

Polub stronę, udostępnij post i dodaj komentarz, a będziesz mógł wygrać darmowe zakupy w naszym sklepie - w ten sposób oszuści podszywający się pod Media Expert naciągali użytkowników Facebooka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Media Expert - Czyszczenie magazynów. Na fałszywy profil sklepu nabrało się ponad tysiąc osób
(Fot: kaboompics/CC0 Public Domain/pixabay)
d2qnboo

Zamiast nagród, zostawili "uczestnikom konkursu" wyższe rachunki za telefon, bo cały przekręt opierał się na uruchomieniu usługi sms premium. W promocję uwierzyło jednak ponad tysiąc osób.

O sprawie szeroko pisał portal niebezpiecznik.pl. Profil Media Expert - Czyszczenie magazynów pojawił się na Facebooku 31 grudnia. Oszuści opublikowali post, w którym zachęcali do udostępniania, komentowania i polubienia profilu. W zamian za to można było wygrać rzekomy konkurs. Wieczorem opublikowana została lista "zwycięzców".

Sprytnie skonstruowany skrypt sprawiał, że każdy na liście - pośród innych użytkowników - widział też siebie. Jednak żeby odebrać obiecaną nagrodę, trzeba było jeszcze wejść pod podany przez naciągaczy link i tam w odpowiednim formularzu podać swój numer telefonu. I na tym polegał cały haczyk, ponieważ to uruchamiało usługę sms premium, w której jeden sms kosztuje aż 25 złotych.

Post na oszukańczym fanpage'u polubiło - jak pisze niebezpiecznik.pl - 1,3 tys. użytkowników. Nie wiadomo, ilu z nich dało się nabrać i podało swój numer telefonu. Sprawę można uratować kontaktując się ze swoim operatorem i prosząc o wyłączenie usługi sms premium.

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo