Trwa ładowanie...
d1s07lg

Medicalgorithmics wypowiedział umowę spółce AMI Monitoring z USA

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Zarząd Medicalgorithmics zdecydował o  wypowiedzeniu z terminem natychmiastowym umowy spółkę AMI Monitoring Inc. z siedzibą w Mc Kinney oraz jej spółkę zależną Spectocor LLC, które świadczą za pomocą systemu PocketECG usługi diagnostyki medycznej na terenie USA, podała spółka. 

Share
d1s07lg

Emitent zdecydował się na opóźnienie publikacji informacji poufnej, gdyż w kontekście trwających od dnia 27 kwietnia 2015 r. negocjacji, co do przejęcia kontroli nad partnerem biznesowym, spółką Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC z siedzibą w Plano, która na podstawie umowy aliansu strategicznego, świadczy za pomocą systemu PocketECG usługi diagnostyki medycznej na terenie USA, publikacja przedmiotowej informacji mogłaby negatywnie wpłynąć na przebieg tych negocjacji i tym samym naruszyć jego słuszny interes, podano w komunikacie.

W tym samym dniu w osobnym komunikacie Medicalgorithmics poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ws. zakupu udziałów w spółce Medi-Lynx.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)

d1s07lg

Podziel się opinią

Share
d1s07lg
d1s07lg