Trwa ładowanie...
d1qr804

Megaron planuje debiut na GPW w tym roku

01.10. Warszawa (PAP) - Producent gładzi Megaron chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku. Spółka nie wyklucza, że emisja akcji zostanie przeprowadzona w dwóch etapach -...

d1qr804
d1qr804

01.10. Warszawa (PAP) - Producent gładzi Megaron chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku. Spółka nie wyklucza, że emisja akcji zostanie przeprowadzona w dwóch etapach - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że w dniu 29 września 2010 Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła dokument rejestracyjny do prospektu emisyjnego Megaron.

"Obecnie spółka dopracowuje warunki emisji, która może zostać przeprowadzona w dwóch etapach. Taką możliwość daje przyjęta koncepcja zatwierdzenia prospektu emisyjnego w formie zestawu dokumentów, a nie dokumentu jednolitego" - napisano w komunikacie.

"Spółka planuje, że pierwszy etap łącznie z debiutem na GPW odbędzie się jeszcze w tym roku" - dodano.

d1qr804

Obecnie firma kończy budowę drugiej hali produkcyjno-magazynowej, która powstała dzięki wykorzystaniu środków unijnych, a dokończenie inwestycji byłoby głównym celem pierwszej emisji.

"Spółka ocenia, że efektem przeprowadzonej w ostatnich miesiącach kampanii reklamowej nowego produktu - gotowej gładzi tynkowej ŚMIG - jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalna na rynku marka, co powinno przynieść pozytywne efekty w wynikach spółki.

Megaron przymierzał się do debiutu na GPW na przełomie 2008 i 2009 roku, jednak ze względu na dekoniunkturę odłożył plany giełdowe. Część planowanych inwestycji zrealizował z własnych środków, posiłkując się dofinansowaniem z UE.

Megaron miał w 2009 roku 3,8 mln zł zysku netto i 27,9 mln zł przychodów. Firma jest producentem mieszanek mineralnych do wewnętrznych prac wykończeniowych w budownictwie. Spółka posiada zakład produkcyjny w Szczecinie. Specjalizuje się w produkcji suchych mieszanek budowlanych na bazie surowców mineralnych takich jak gips, mączki wapienne i dolomitowe, z przeznaczeniem do prac wykończeniowych pomieszczeń. (PAP)

pam/ ana/

d1qr804
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qr804