Trwa ładowanie...
d2hmdtr
21-03-2017 18:32

Mennica Polska rekomenduje 0,70 zł dywidendy na akcję za 2016 r.

Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Mennicy Polskiej rekomenduje wypłatę dywidendy z zysku za 2016 rok  w kwocie 0,70 zł za jedną akcję w łącznej kwocie 35 796 667,2 zł z wyłączeniem akcji własnych nabytych przez spółkę, a pozostałą kwotę w wysokości 20 849 501,4 zł przeznaczyć na kapitał zapasowy, podała spółka. 

d2hmdtr
d2hmdtr

"Jednocześnie spółka informuje, że niniejsza rekomendacja została w dniu 21 marca 2017 roku pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą spółki. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2016 podejmie zwyczajne walne zgromadzenie spółki" - czytamy w komunikacie.

"Zarząd Mennicy Polskiej chcąc zapewnić stabilne realizowanie wypłat dywidendy dla akcjonariuszy w dłuższym okresie czasu, postanawia przyjąć "Politykę Dywidendową Mennicy Polskiej S.A." w zakresie podziału zysku spółki za rok 2016 i lata kolejne" - podała spółka w osobnym komunikacie.

Zarząd, w ramach przyjętej polityki zakłada coroczne przedkładanie walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy do rozpatrzenia po uprzednim zaopiniowaniu przez radę nadzorczą, rekomendacji wypłaty dywidendy w kwocie nie niższej niż 50% jednostkowego zysku netto Mennicy Polskiej za dany rok obrotowy, podano dalej. Polityka dywidendowa spółki wchodzi w życie począwszy od podziału zysku netto za rok obrotowy 2016.

"Zarząd przy rekomendacji podziału zysku wypracowanego przez Mennicę Polska., będzie każdorazowo brał pod uwagę:
a) sytuację finansową spółki;
b) realizację zamierzeń inwestycyjnych;
c) sytuację płynnościową grupy kapitałowej w tym jej istniejące i przyszłe zobowiązania, jak też koszt i możliwości pozyskania finansowania;
d) uwarunkowania rynkowe;
e) wymogi prawa oraz zapisy umów finansowych, w szczególności dotyczące nie przekraczania określonego poziomu wskaźnika zadłużenia" - czytamy także.

d2hmdtr

W zależności sytuację płynnościowej, rekomendacja zarządu może być w poszczególnych latach odmienna, podano dalej.

Jednocześnie spółka podkreśliła, że polityka dywidendowa podlegała będzie okresowym przeglądom i może zostać zmieniona lub odwołana z uwagi na niemożność lub utrudnienia w jej realizacji.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

(ISBnews)

d2hmdtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hmdtr