Trwa ładowanie...
d28qhe7
15-03-2016 14:51

Mennica rozpocznie realizację dwóch inwestycji deweloperskich w kwietniu

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Mennica Polska liczy, że w kwietniu powinna rozpocząć się realizacja dwóch inwestycji deweloperskich na warszawskiej Woli - I etapu Mennica Residence i wieżowca Mennica Legacy Tower, poinformował ISBnews prezes Grzegorz Zambrzycki.

Share
d28qhe7

"Aktualnie trwają prace mające na celu przygotowanie lokalizacji pod budowę. Planowany termin rozpoczęcia realizacji, tj. budowy ścianek szczelinowych, to początek maja tego roku. Jesteśmy również w końcowej fazie procesu wyboru generalnego wykonawcy. W połowie lutego uruchomione zostało biuro sprzedaży. Praktycznie od pierwszego dnia odnotowaliśmy gigantyczne wręcz zainteresowanie projektem mieszkaniowym. Na chwilę obecną, to jest po niecałym miesiącu funkcjonowania biura sprzedaży, mamy dokonanych ponad 80 rezerwacji, co stanowi prawie 50% całości inwestycji" - powiedział ISBnews Zambrzycki.

W przypadku Mennica Legacy Tower wskazał, że trwa końcowy proces weryfikacji kosztorysu budowy oraz umowy generalnego wykonawcy.

"Początek realizacji to wykonanie ścianek szczelinowych. Ten etap może się rozpocząć jeszcze w kwietniu tego roku. Wygląda na to, że obie inwestycje będą realizowane w tym samym okresie" - ocenił prezes Mennicy.

Jeśli chodzi o kolejny projekt mieszkaniowy - Dolina Wisły, to spółka wystąpiła o decyzję o warunkach zabudowy na 6 ha i liczy, że pierwszy etap inwestycji na prawym brzegu Wisły rozpocznie się najwcześniej na jesieni, a najpóźniej na wiosnę 2017 roku.

d28qhe7

"Od 2016 roku przez 3 kolejne lata w naszej grupie nastąpi koncentracja na segmencie deweloperskim, który będzie istotnie wpływał na nasz cash flow. Zyski z projektów deweloperskich zaczniemy wykazywać najwcześniej pod koniec 2017 roku, ale środki od klientów będą systematycznie pojawiać się na naszym rachunku i przy tym tempie sprzedaży projekt Mennica Residence powinien sfinansować się z tych wpłat i nie będzie od nas wymagał istotnych nakładów" - powiedziała członek zarządu i dyrektor finansowy Mennicy Katarzyna Iwuć.

W przypadku Mennica Legacy Tower, według słów zarządu spółki, projekt będzie wymagał zasilenia gotówką do momentu wejścia finansowania bankowego, a partner w projekcie prowadzi intensywne rozmowy z potencjalnymi najemcami, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu najmu.

Mennica Polska poinformowała dziś, że rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu budowy Mennica Residence. W pierwszym etapie stołecznej inwestycji powstanie 188 mieszkań. Docelowo w Mennica Residence powstanie łącznie ok. 470 mieszkań. Prace budowlane maja zakończyć się do końca 2017 r.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie.Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d28qhe7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28qhe7
d28qhe7