Trwa ładowanie...
d3do18p
d3do18p

Meridian Fund Management przejmuje zarządzanie FIZAN-ami W Investments

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Kontrolę nad funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi aktywów niepublicznych: Lasy Polskie, Inwestycje Rolne, Inwestycje Selektywne i Vivante o łącznej wartości przekraczającej 0,5 mld zł przejmuje od W Investments grupa inwestorów z Michałem Matynią - dotychczasowym wiceprezesem DM W Investments, wynika z komunikatu. Operator FIZAN-ów zmienia nazwę na Meridian Fund Management.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3do18p

"W wyniku porozumień zawartych od maja do września 2016 roku, z udziałem Piotra Wiśniewskiego oraz Domu Maklerskiego W Investments SA, kontrolę właścicielską nad W Investments Fund Management SA przejęli Michał Matynia, Michał Krawczyk i Artur Jabłoński. Wartość transakcji nie została ujawniona. Cały zespół dotychczas zarządzający aktywami funduszy pozostaje w spółce. Nowa nazwa spółki, Meridian Fund Management SA (MFM SA) zostanie zarejestrowana do połowy października" - czytamy w komunikacie.

"Inwestycję w Meridian Fund Management traktujemy długoterminowo, analogicznie do klasy zarządzanych przez nią aktywów. Co istotne, w tym przedsięwzięciu, fundusze z jej portfela dysponują zasobami typu 'real assets', które są odporne na zmiany sytuacji na rynkach kapitałowych i nie podlegają bieżącym rynkowym spekulacjom, a budują wartość dla inwestorów systematycznie i w długim terminie" - powiedział Krawczyk, cytowany w komunikacie.

Spółka Meridian Fund Management będzie nadal prowadzić zarządzanie portfelami funduszy Lasy Polskie FIZ AN, Inwestycje Rolne FIZ AN, Inwestycje Selektywne FIZ AN i Vivante FIZ AN. Wszystkie fundusze z portfolio przeznaczone są dla inwestorów długoterminowych, zainteresowanych lokowaniem kapitału z ponadprzeciętnym zwrotem z inwestycji, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka. Łączna wartość aktywów funduszy na koniec września 2016 r. wyniosła ponad 0,5 mld zł.

d3do18p

"Zamierzamy kontynuować strategię inwestowania w aktywa trwałe, przynoszące stałą stopę zwrotu dla posiadaczy certyfikatów. Analizujemy zasoby wszystkich funduszy portfelowych celem ich optymalizacji i jednocześnie pracujemy nad nowymi produktami wpisującymi się w filozofię lokowania kapitału w 'real assets'. Nie mam wątpliwości, że na bazie zgromadzonych do tej pory aktywów, wieloletniego doświadczenia zespołu z tymi funduszami, a także możliwości płynących z zaangażowania nowych inwestorów, jesteśmy w stanie wypracowywać atrakcyjne stopy zwrotu dla posiadaczy certyfikatów" - dodał Matynia, cytowany w komunikacie.

Wartość certyfikatów funduszy portfelowych MFM systematycznie wzrasta od początku działalności. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Inwestycje Rolne FIZ AN odnotował wzrost wartości certyfikatu o 6,00%, Lasy Polskie FIZ AN 5,23%, Inwestycje Selektywne FIZ AN 4,95%% oraz Vivante FIZ AN 4,57%. Minimalna kwota zapisów ze strony inwestorów indywidualnych na zakup certyfikatów każdego z funduszy wynosiła równowartość 40 tys. euro.

Meridian Fund Management SA, dawniej W Investments Fund Management SA - to spółka zarządzająca portfelem niepublicznych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, lokujących kapitał w zasobach leśnych (Lasy Polskie FIZ AN), ziemi rolnej (Inwestycje Rolne FIZ AN), nieruchomościach i innowacyjnych spółkach na wczesnych etapach rozwoju (Inwestycje Selektywne FIZ AN) oraz nieruchomościach i infrastrukturze medycznej (Vivante FIZ AN). Na koniec września 2016 r. łączna wartość aktywów czterech funduszy zarządzanych przez MFM SA wynosiła 537 mln zł.

(ISBnews)

d3do18p

Podziel się opinią

Share
d3do18p
d3do18p