Trwa ładowanie...
d1uxm6w

Meridian Properties chce wejść na GPW do poł. X, wartość oferty ok. 170 mln euro

24.09. Warszawa (PAP) - Meridian Properties, zarejestrowana w Holandii spółka inwestująca w aktywa nieruchomościowe i zarządzająca nimi, potwierdziła, że zamierza przeprowadzić...

Share
d1uxm6w

24.09. Warszawa (PAP) - Meridian Properties, zarejestrowana w Holandii spółka inwestująca w aktywa nieruchomościowe i zarządzająca nimi, potwierdziła, że zamierza przeprowadzić ofertę publiczną i zadebiutować na GPW do połowy października tego roku. Szacunkowa wartość oferty to ok. 170 mln euro.

"Jest to nieznacznie niższa wartość względem uprzednio planowanych 200 mln euro, co wynika z dokonanych zmian w składzie pierwotnego portfela nieruchomości oraz w strukturze celów emisji" - napisano w komunikacie.

Oferta będzie kierowana do inwestorów profesjonalnych w Polsce oraz do inwestorów instytucjonalnych poza Polską.

d1uxm6w

Zakończenie procesu przewidziane jest do połowy października 2013 roku.

Wyłącznym globalnym koordynatorem oferty i prowadzącym książkę popytu będzie Citi. Alpha Bank, Erste Bank oraz Raiffeisen będą pełnić rolę współmenedżerów oferty.

Środki pozyskane z oferty zostaną przeznaczone na zakup pierwotnego portfela (87,7 mln euro), częściową spłatę kredytów bankowych związanych z pierwotnym portfelem (17 mln euro), finansowanie kolejnych akwizycji aktywów nieruchomościowych (57,4 mln euro) oraz na prowizje i koszty związane z przeprowadzeniem oferty (8 mln euro). (PAP)

morb/ pel/

d1uxm6w

Podziel się opinią

Share
d1uxm6w
d1uxm6w