Trwa ładowanie...
metallica

Metallica wspiera Polskie Banki Żywności. Muzycy przekazali 80 tys. złotych

Po sobotnim koncercie w Krakowie Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności – organizację, która zapewnia pomoc żywnościową potrzebującym. Muzycy przekazali czek na kwotę 80 000 zł i rozmawiali z przedstawicielami o działalności organizacji.

Share
Metallica wspiera Polskie Banki Żywności. Muzycy przekazali 80 tys. złotych
Źródło: Federacja Polskich Banków Żywności
d2no9xs

Metallica zaskoczyła polską publiczność nie tylko świetnym wykonaniem piosenki Dżemu, ale i niespodziewanym wsparciem banków żywności. Po sobotnim koncercie muzycy spotkali się z przedstawicielami organizacji i przekazali im czek na 80 tys. złotych.

Jak piszą na swojej stronie przedstawiciele federacji banków żywności, znajomość działań i poparcie dla tego typu organizacji, istniejących w Polsce już ponad 20 lat, nie jest jeszcze tak rozbudowane jak w USA, gdzie społeczeństwo rozumie wagę problemu marnowania żywności w kontekście walki z głodem. Dlatego, na wieść o planowanym występie Metalliki w Polsce, przedstawiciele federacji zgłosili się do muzyków, z prośbą o wsparcie.

- Zaskoczyło nas to, że na odpowiedź nie trzeba było długo czekać - mówi Magdalena Bryksa Szymańczak z Federacji Polskich Banków ywności. - Oferowana pomoc wykroczyła znacznie poza naszą prośbę. Muzycy zdecydowali się przekazać nam pieniądze. Budująca dla nas jest każda pomoc, niemniej wsparcie Metalliki, zespołu znanego na całym świecie, to dla nas fenomen - podkreśla.

W ramach podziękowania przedstawiciele federacji podarowali muzykom kuchenne fartuchy, z napisem promującym ideę niemarnowania żywności - “be the master of zerowaste food”.

d2no9xs

Podziel się opinią

Share
d2no9xs
d2no9xs