Trwa ładowanie...
d3a83hj
28-09-2016 08:55

MF: Dzięki pakietowi paliwowemu wpływy budżetu z VAT wzrosły o 200 mln zł w VIII

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Po wejściu w życie 1 sierpnia br. "pakietu paliwowego", czyli nowelizacji przepisów eliminująca szereg luk w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych regulujących obrót paliwami płynnymi, dochody budżetowe z tytułu VAT wzrosły w sierpniu o co najmniej 200 mln zł, podało Ministerstwo Finansów.

d3a83hj
d3a83hj

"1 sierpnia 2016 wszedł w życie 'pakiet paliwowy', czyli nowelizacja przepisów eliminująca szereg luk w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych regulujących obrót paliwami płynnymi. Obecnie można ocenić pierwsze rezultaty tych rozwiązań. Wzrosła skokowo sprzedaż paliw odnotowywana przez krajowe rafinerie (w przypadku Grupy Lotos według zarządu spółki o dwadzieścia procent, PKN Orlen nie podał jeszcze danych) - jednocześnie według Służby Celnej zmalał przywóz paliw zza wschodniej granicy" - czytamy w komunikacie.

"W efekcie zwiększenia legalnego rynku paliw wzrosły wpływy budżetu z tytułu akcyzy i VAT. Wstępne dostępne MF dane za sierpień mówią o wpływach co najmniej 200 mln zł miesięcznie wyższych z tytułu sprzedaży paliw płynnych, co oznacza ok. 2,4 mld zł rocznie" - napisał też resort.

Wcześniej Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) szacowała, że po wejściu w życie regulacji tzw. pakietu paliwowego popyt na trzy główne gatunki paliw w sierpniu br. wzrósł o ponad 14% r/r.

(ISBnews)

d3a83hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a83hj