Trwa ładowanie...
d8f2qjb

MF: nie ma utrudnień w odprawach celnych na wschodniej granicy (krótka)

Nie ma braków kadrowych i nie ma utrudnień w odprawach towarowych oraz podróżnych na wschodniej granicy - powiedział w piątek wiceminister finansów Marian Banaś. Dodał, że większe kolejki to m.in. skutek wzmożonego weekendowego ruchu.

Share
d8f2qjb

"Chciałbym zdementować opinie związkowców, że są braki kadrowe na granicach wschodnich i utrudnienia w odprawach celnych. To nie jest prawda. Według naszych raportów planowe kadry i zasoby osobowe są jak najbardziej pełne i sprawnie działa odprawa na granicach, zarówno jeśli chodzi o odprawę towarową jak i podróżnych" - powiedział wiceminister na konferencji prasowej.

Dodał, że ewentualnie większe kolejki, jakie zdarzają się na wschodniej granicy wynikają z "okresu weekendowego, jak to ma miejsce w każdym innym tygodniu".

Przypomniał, że resort finansów wydał polecenie, by kontrole zostały wzmocnione, ze względu na zbliżający się szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. "Z tego tytułu mogą pojawić się dłuższe kolejki, ale wynika to z troski i bezpieczeństwa o nas jako obywateli" - zaznaczył Banaś. Dodał, że zdarzały się przypadki prób przemycania broni do Polski i dalej na Zachód. W piątek rano szef warmińsko-mazurskiego związku zawodowego Celnicy PL Rafał Markiewicz powiedział, że od północy celnicy na polsko-rosyjskiej granicy wzmogli kontrole podróżnych, co przełożyło się na wzrost kolejek na granicy. Do pracy nie przyszła też ponad połowa celników zatrudniona w oddziałach wewnętrznych tj. Izbie Celnej i Oddziale Celnym w Olsztynie.

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb