Trwa ładowanie...
d1a7elz

MF: prognoza wzrostu PKB w 2009 roku nadal 4,8 proc.

Ministerstwo Finansów podtrzymuje swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego w Polsce w 2009 roku - poinformował resort w komunikacie. Resort dopuszcza rewizję prognoz, jednak na razie nie prowadzi analiz w tym kierunku - poinformował minister finansów Jacek Rostowski
Share
d1a7elz

.

"Wbrew doniesieniom dzisiejszej prasy Ministerstwo Finansów nie obniżyło prognozy wzrostu gospodarczego. Weryfikacja założeń makroekonomicznych nie jest wykluczona - w miarę rozwoju sytuacji w gospodarce światowej - natomiast nie ma przesłanek, aby w tej chwili taką decyzję podejmować" - podał resort.

Według prognozy MF wzrost PKB w przyszłym roku ma wynieść 4,8 proc.

d1a7elz

_ To nieprawda, że MF zastanawia się nad obniżeniem prognozy wzrostu do 4,6 proc. na przyszły rok. Oczywiście jeżeli dojdziemy do wniosku, że tempo wzrostu będzie niższe to zmienimy prognozy makro zawarte w projekcie budżetu. Wówczas dostosujemy wszelkie proporcje budżetowe. Ale obecnie nic takiego się nie odbywa w ministerstwie, zresztą jest na to za wcześnie _ - powiedział minister finansów Jacek Rostowski przed poniedziałkowym posiedzeniem rządu.

Poniedziałkowa Rzeczpospolita podała powołując się na anonimowe źródło, że ministerstwo obniżyło swoją prognozę przyszłorocznego wzrostu gospodarczego do 4,6 proc. (PAP)

d1a7elz

Podziel się opinią

Share
d1a7elz
d1a7elz