Trwa ładowanie...
d1yt3kj
finanse
28-01-2010 13:21

MF ws. Monitora opinii publicznej nt. euro w Polsce (komunikat)

...

d1yt3kj
d1yt3kj

28.01. Warszawa - Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów informuje:

Dzisiaj, tj. 28.01.2010 r., ukazał się pierwszy numer Monitora opinii publicznej, prezentującego aktualną opinię społeczeństwa na temat wprowadzenia euro w Polsce. To kolejna z cyklu publikacji Biura Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Euro, po Monitorze konwergencji nominalnej i Monitorze konwergencji cyklicznej, służąca monitorowaniu procesu integracji Polski ze strefą euro.

Polaków zapytano o ich stosunek do wprowadzenia euro w Polsce, preferowaną perspektywę czasową zastąpienia złotego przez euro, korzyści i obawy związane z wprowadzeniem wspólnej waluty oraz ocenę konsekwencji jej przyjęcia w państwach obecnej strefy euro. Zbadano także poziom poinformowania nt. euro i jego wprowadzenia w Polsce.

Jak wynika z analizy wyników badań zawartych w Monitorze, Polacy czują bardzo dużą potrzebę szczegółowych informacji dotyczących euro i jego wprowadzenia w Polsce. Wiedzy tej powinna dostarczyć narodowa kampania informacyjna, będąca elementem procesu przygotowań do wprowadzenia wspólnej waluty w Polsce. Jak oczekują Polacy, kampania ta powinna rozpocząć się przynajmniej na rok przed wprowadzeniem euro.

d1yt3kj

Monitor opinii publicznej zawiera wyniki badań przeprowadzonych w grudniu ub.r. przez Ipsos Observer Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Finansów. Uwzględniają one najnowsze (Nr 280, z września 2009 r.) wyniki badań Eurobarometru z serii Flash Eurobarometer, Introduction of the euro in the new Member States.

Publikacja jest dostępna w dziale "Analizy i materiały informacyjne" serwisu internetowego Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Euro.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d1yt3kj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yt3kj