Trwa ładowanie...
d2q1gp9

MF zaoferuje obligacje za 28-38 mld zł na 5-6 przetargach w I kw. 2015 r.

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów zorganizuje w I kw. 2016 r. 5-6 przetargów obligacji skarbowych, oferując na nich papiery o łącznej wartości 28-38 mld zł, podał resort. Przetarg zamiany obligacji możliwy jest w marcu, natomiast przetargi bonów skarbowych będą odbywały się co miesiąc, podano także.
Share
d2q1gp9

"Podaż obligacji na rynku krajowym wynikać będzie z kształtowania się sytuacji rynkowej oraz konsultacji z inwestorami. Przetargi bonów skarbowych odbywać się będą w ramach zarządzania poziomem rezerwy płynnościowej budżetu państwa" - czytamy w komunikacie.

W styczniu i w lutym przetargi zamiany obligacji nie są planowane, możliwy natomiast jest przetarg w marcu (w zależności od sytuacji rynkowej) - do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w 2016 r., podano także w materiale.

Resort podkreśla, że możliwe są emisje publiczne obligacji na rynkach zagranicznych o równowartości 10-25 mld zł. Emisje te uzależnione będą od sytuacji panującej na międzynarodowych rynkach finansowych i rynku krajowym.

Ministerstwo zastrzega również możliwość pozyskiwania dodatkowego finansowania poprzez emisje obligacji w systemie private placement.

"W zależności od kształtowania się sytuacji rynkowej możliwe są modyfikacje przedstawionego planu" - podano także.

(ISBnews)

d2q1gp9

Podziel się opinią

Share
d2q1gp9
d2q1gp9