Trwa ładowanie...
dvccmcq
dvccmcq

MFW zatwierdził drugą transzę kredytu dla Ukrainy

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zatwierdził długo odraczaną transzę kredytu dla Ukrainy w wysokości 2,8 mld dolarów, wskazując na przejawy stabilności politycznej i obiecującą politykę gospodarczą.
Share
dvccmcq

Oddziaływanie globalnego kryzysu finansowego na Ukrainie pogłębił niespokojny klimat polityczny w tym kraju, lecz, jak powiedziała szefowa misji MFW na Ukrainie Ceyla Pazarbasioglu, w ostatnich tygodniach widoczne są oznaki poprawy.

Borykająca się z kryzysem gospodarczym Ukraina uzgodniła z MFW pożyczkę w wysokości około 16,5 mld dolarów i część tej sumy już otrzymała. Fundusz zawiesił jednak przekazanie kolejnej transzy, ponieważ do wyjaśnienia pozostało kilka kwestii, w tym wysokość deficytu budżetowego Ukrainy.

MFW przyznał Ukrainie kredyt wspomagający w listopadzie 2008 roku, zastrzegając, że Kijów musi opracować zrównoważony budżet i przedstawić reformy, które wsparłyby sektor bankowy. Ukraińcy powinni także zadbać, by walka z deficytem budżetowym nie doprowadziła do wzrostu inflacji.

Pierwszą transzę - 4,5 mld dolarów - Ukraina otrzymała w listopadzie ubiegłego roku.

dvccmcq

Podziel się opinią

Share
dvccmcq
dvccmcq