Trwa ładowanie...
d1ofeae

MG: likwidacja NIP ułatwi życie wielu podatnikom (komunikat)

...

d1ofeae
d1ofeae

30.06. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

"Zniesienie numeru NIP wpisuje się w działania Ministerstwa Gospodarki likwidujące zbędne formalności dla obywateli i przedsiębiorców" - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. 30 czerwca 2011 r. posłowie Komisji Finansów przyjęli poprawki do nowelizowanej ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników.

Zgodnie z projektem ustawy od 1 stycznia 2012 r. osoby nieprowadzące działalności gospodarczej będą mogły do kontaktów z Urzędem Skarbowym używać tylko numeru PESEL. Wicepremier Pawlak podkreślił, że propozycje uproszczenia w zakresie NIP były zgłaszane przez Ministerstwo Gospodarki od lat. "Dlatego od początku prac nad tym projektem deklarowaliśmy poparcie i pomoc dla Ministerstwa Finansów" - zaznaczył wicepremier.

Dodał także, że przyjęte rozwiązanie uwzględnia postulaty Ministerstwa Gospodarki, aby dodatkowo zrezygnować z formy decyzji administracyjnej przyznającej NIP przedsiębiorcom oraz przyspieszyć proces jego wydawania.

d1ofeae

Wicepremier Pawlak przypomniał także, że 1 lipca 2011 r. wchodzi w życie ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (zobacz informację prasową nt. ustawy). Ustawa ta przede wszystkim wprowadza oświadczenia w miejsce zaświadczeń. - Kolejnym etapem będzie druga ustawa deregulacyjna, której założenia zostały już przyjęte przez rząd - powiedział wicepremier Pawlak.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d1ofeae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ofeae