Trwa ładowanie...
dwz0x3a
kadry
09-05-2011 11:06

MI: Janusz Żbik podsekretarzem stanu (komunikat)

...

Share
dwz0x3a

09.05. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

Z dniem 1 maja Prezes Rady Ministrów powołał Janusza Żbika na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.


Janusz Stefan Żbik urodził się 1953 roku w Krakowie. Z wykształcenia jest architektem, dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej otrzymał w 1981 roku. W latach 1981-1984 pracował w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego w Krakowie uczestnicząc w ważnych projektach dla Krakowa w zakresie infrastruktury komunalnej (dotyczących ujęcia wody dla Krakowa, spalarni śmieci oraz cmentarzy w Batowicach i w Tyńcu).

dwz0x3a

W administracji państwowej pracował od 1984 do 1991 roku pełniąc m. in. funkcję Architekta Miasta i Gminy Krzeszowice. Przed objęciem stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w marcu 2003 r. był Wiceprzewodniczącym Rady Miasta i Gminy Krzeszowice, członkiem Prezydium Sejmiku Małopolskiego oraz Zarządu Powiatu Krakowskiego. Przez szereg lat prowadził działalność gospodarczą, będąc głównym projektantem i właścicielem biura projektów Arch-Inwest. Jest autorem wielu realizacji w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym. Do czasu powołania na stanowisko wiceministra Infrastruktury pełnił funkcję Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektoniczno-budowlanej.

Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, pełnił także funkcje członka Zarządu. Odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ jgr/

dwz0x3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0x3a