Trwa ładowanie...
d4116rr

MIB: 336 mln zł na dofinansowanie inwestycji drogowych i rzecznych

336 mln zł na remonty, utrzymanie i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w miastach i powiatach oraz utrzymanie rzecznej przeprawy promowej w Świnoujściu przeznaczył w br. resort infrastruktury i budownictwa z tzw. rezerwy subwencji ogólnej.

Share
d4116rr

Rezerwa subwencji ogólnej funkcjonuje od 1999 r. Corocznie środki dzielone są według ściśle ustalonych kryteriów uzgodnionych wspólnie przez stronę rządową i samorządową. Rezerwa jest tworzona co roku w budżecie państwa na podstawie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Dysponentem środków jest minister właściwy do spraw finansów publicznych, działający w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu, po zasięgnięciu opinii reprezentacji jednostek samorządu terytorialnego.

Jak wskazało w czwartkowym komunikacie ministerstwo infrastruktury i budownictwa, dostępna w 2016 r. kwota - 336 mln zł - została w całości przeznaczona na dofinansowanie inwestycji drogowych i rzecznych w 169 jednostek samorządu terytorialnego.

Środki zostały przeznaczane na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu, na remont, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu, utrzymanie rzecznej przeprawy promowej w Świnoujściu.

W ramach rozdysponowanych środków 27,3 mln zł trafiło do 12 województw, 120,6 mln zł przekazano 119 powiatom, a 38 prezydentów miast na prawach powiatów otrzymało dofinansowanie na kwotę 165,1 mln zł, zaś prezydent Świnoujścia na utrzymanie rzecznej przeprawy promowej 23 mln zł.

Poziom dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej to 50 proc. wartości danego zadania.

d4116rr

Podziel się opinią

Share
d4116rr
d4116rr