Trwa ładowanie...
da04zj0
16-12-2015 16:50

MIB: Główny inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył dymisję i została ona przyjęta - poinformował w środę zespół prasowy resortu infrastruktury i budownictwa. Pracami urzędu, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, będzie kierował dotychczasowy zastępca GINB.

da04zj0
da04zj0

"Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył, za pośrednictwem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, dymisję na ręce prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Dymisja została przyjęła" - napisano w środowym komunikacie.

Dodano, że od środy pracami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego będzie kierował dotychczasowy wiceszef urzędu Jacek Szer. "Będzie on kierował urzędem do momentu obsadzenia stanowiska GINB w drodze otwartego konkursu, przeprowadzonego zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane" - poinformowano.

Cytowany w komunikacie minister Andrzej Adamczyk zapewnił, że praca Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przebiega bez zakłóceń. "Nie są również przewidziane zmiany w terenowych strukturach architektoniczno-budowlanych i nadzorze budowlanym" - zaznaczono.

Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego powołuje i odwołuje premier. Powoływany jest on spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

da04zj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da04zj0